Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem Murki, mam kilka pytań a propos akwarium (morskiego, ale nie sądzę by miało to znaczenia)
Założyłem akwarium morskie 3 miesiące temu, dojrzało mi ładnie, było ładne, klarowne, ze skałą ustawioną w centralnym punkcie (właściwie to kilkoma, zlaczonymi). Mam w nim 4.5kg żywego (w sumie mało) piasku.
Dwa tygodnie temu dostałem od znajomego 6 szczepek korali, więc je wsadzilem, pokleilem i wszystko było w porządku. Pokleilem na klej koralowy i kropelke.
Kilka dni później przyszła mi paczka z blazenkami, krewetkami, 4 szczepkami i makroglonem Caulerpa profilera. Ale skalę stojącą pionowo na małej powierzchni dna musiałem położyć (by nie spadła na żadne zwierzę) i część jej położyłem obok, z tego samego powodu.
1. Po wrzucenie wszystkiego woda mi mocno zmleczala. Walczę z tym jak mogę, podmiany, specjalne wkłady w filtr, próbowałem jakiś niebieski środek, nic nie pomaga. Usunąłem cześć makroglonu, zostawiłem 5 szczepek i troszkę się polepszylo ale to wciąż nie to. Czy kwitnąć makroglony może mieć na to wpływ? Rybki karmie raz dziennie rano solowcem mrozonym. Czy może mieć na to wpływ skala leżąca nie stojąca? Różna ilość porów?
2. Czy jeżeli wyciągnę wszystkie rybki, krewetki, ślimaki i Szczepki to czy mogę poprzestawiac wszystko w akwarium? Czy będzie się to liczyło z nową przemiana azotowa?

Pomuszcie (,)
#akwarystyka #akwarystykamorska #akwarium
  • 2
@wieesieek: 1. Jeżeli masz sump, to załóż skarpetę filtracyjną. Jeżeli nie masz, to obłóż (za pomocą np. gumki recepturki) cyrkulatory.
2. Jeżeli wszystko ruszysz, to rozregulujesz całą biologię, więc spodziewaj się większych kłopotów. Jeżeli jest to zmętnienie wody na zielony (zakwit bakteryjny), tutaj pomoże podłączenie lampy UV.