Wpis z mikrobloga

Jeździ ktoś może z Was #volvo z silnikiem 2.4 t5 lub 2.5 turbo t5 ? Jak wyglada tam rzeczywiście ze spalaniem benzyny ? Bo gdzie coś czytam to każdy pisze inaczej. Jeśli ktoś jeździ w gazie to ile wynosi spalanie gazu ? Faktycznie ta 2.4 140KM to trochę za słaba jest czy można tez spokojnie brać ? Chodzi mi o silniki w volvo s40 #motoryzacja #volvofanclub
  • 12
  • Odpowiedz
@AmokK: Konkretów Ci nie podam, ale zauważ, że to mocne silniki benzynowe i spalanie naprawdę może być różne - jeden będzie latał tym spokojne trasy i moc wykorzystywał do szybkiego wyprzedzania raz na jakiś czas, a inny skorzysta z fajnej turbo-benzyny i zapasu mocy na każdych spotkanych w mieście światłach. Nie ma się co dziwić, że jest masa rozbieżności.

Jeśli chodzi o wolnossące 2.4, to wersję 140 można przerobić na 170
  • Odpowiedz
Faktycznie ta 2.4 140KM to trochę za słaba jest czy można tez spokojnie brać ? Chodzi mi o silniki w volvo s40


@AmokK: bez szaleństw ale raczej powinno starczyć, za słabe to tam są te fordowskie 100 i 125KM

U mnie w S60 2.4 170KM (czyli ten sam z inną mapą wtrysków co o niego pytasz) po trasie jak w zegarku 10l/100. Myślę ze przy tempomacie i spokojnej jeździe typu 110kmh
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Ale słuchaj... TY wiesz, że masz te 30 kunia więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy dla połechtania swojego tego i owego nie warto? Tu już każdy musi sobie odpowiedzieć samodzielnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: No to sam sobie odpowiedziałeś XD Ja mam 2,5 tdi, więc przyrost po chipie też pewnie byłby zaledwie ~30 Nm, a się zastanawiam, bo jednak ta 320 wygląda lepiej niż 290 :D Ale to muszę go najpierw do serii ogarnąć :P
  • Odpowiedz
@AmokK: S40 2.4i w PB 170KM
Jeżdżę w trybie mieszanym (80% autostrada, 20% miasto), tempomat na 110-115 i średnie pokazuje na poziomie 8-8,5l. Przy jeździe tylko w mieście potrafię dojść nawet do 11-12l. W trybie 100% trasa, średnie spalanie miałem na poziomie 7.5l (najniżej ile nim zszedłem, to 6,16l - tempomat w trasie, przy niedziałającej klimie ;) ). W zimie spalanie wychodzi średnio +0,5l.
Co ciekawe, różnica w normalnej jeździe (tryb
noelus - @AmokK: S40 2.4i w PB 170KM
Jeżdżę w trybie mieszanym (80% autostrada, 20% ...

źródło: comment_Y4pGclWmyhaE42RR69CEABjsZjUwrx9w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz