Wpis z mikrobloga

Hej #elektronika #avr #atmega - posiadam płytkę z procesorem ATmega1284p i zbrickowałem ją prawdopodobnie przez złe ustawienie fuse bits. płyta nie odpowiada na programatory, nie daje żadnej sygnatury po podłęczeniu do arduino chociaż sama działa. Jest opcja żeby w ogóle to jakoś naprawić? W temacie tak nisko poziomowej elektroniki jestem zielony. W zdjęciu płyta, o którą chodzi.
bc04 - Hej #elektronika #avr #atmega - posiadam płytkę z procesorem ATmega1284p i zbr...

źródło: comment_5pxIcplttqFG3qku6ZefbaO6Oxw6i5gz.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@bc04 jeżeli #!$%@?łeś fuse bity to procek może na przykład potrzebować zewnętrznego kwarca żeby wstać. Odlutuj procek i przylutuj do płytki przejściowej do breadboardu. Dołóż kwarc i wtedy podłącz się programatorem i ustaw bity poprawnie
  • Odpowiedz
@mikesparky: nie mam pojęcia, dzięki za rady ale to już o wiele więcej niż jestem w stanie zrobić. chyba skończy się na tym że kupie nową płytę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bc04: jak masz dodatkowe arduino to szukaj w googlu schematu programatora hv, ja tak uratowałem 3 zbrickowane atmegi, których nie dało się ruszyć programatorem isp.
  • Odpowiedz