Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, dziś polecam kaczkę w sosie z pomarańczy, imbiru, anyżu i cynamonu.
To jedna z najpyszniejszych potraw, jakie w życiu jadłem, serio!

Wietnamczycy rozróżniają mięso na "gorące" i "chłodne". Do "gorących" (rozgrzewających), czyli spożywanych gdy jest zimno należą kurczak i wieprzowina. Do chłodnych należy np. kaczka, którą wzbogaca się "ciepłymi" dodatkami takimi jak imbir.
Ten przepis będzie idealny na gorące dni!

#gotujzwykopem #gotujzkreckiem #mirkoprzepisypl
paramyksowiroza - Mirki i Mirabelki, dziś polecam kaczkę w sosie z pomarańczy, imbiru...

źródło: comment_fMf0uyCMLnFy2awSnxxppsSO05JHTBsD.jpg

Pobierz
  • 6
Wstęp:
Na początku mięso.
Część przepisów które znalazłem, zawierają pierś z kaczki i takie mięso polecam.
Mnie nie udało się kupić piersi, ale udało się nabyć mrożone nogi z kaczki, które wytrybowałem z kości.
O ile smak jest spoko, to nie polecam tego rozwiązania dla osób, które są w gotowaniu początkujące.

Wiecie, trybowanie kaczych nóżek to nie jakaś magiczna umiejętność zarezerwowana dla szefów kuchni z gwiazdkami Michelin, ale wymaga pewnego skilla operowania
Przepis:
Potrzebujemy
- 4 piersi z kaczki, lub 6 wytrybowanych udek.
- 4 łyżki sosu sojowego
- 0.5 l soku pomarańczowego
- 0.2 l mleka kokosowego
- imbir - wielkości 2 kciuków
- czosnek - objętościowo podobnie jak imbir
- 2-3 gniazda anyżu
- pół łyżeczki cynamonu
- 3 łyżki sosu rybnego
- 2-3 gałązki trawy cytrynowej (OK, wiem że ten składnik może być trudno dostępny, poza tym ze względu na sok
paramyksowiroza - Przepis:
Potrzebujemy
- 4 piersi z kaczki, lub 6 wytrybowanych ud...

źródło: comment_a4AAuDTDYlMa8uHEnrXfk7P7B69Ml5da.jpg

Pobierz
Kaczkę kroimy na plasterki. Dorzucamy je na patelnię razem z sokami, które puściło mięso.
Dusimy do miękkości - ok godziny.
2 łyżki mąki kukurydzianej rozrabiamy w zimnej wodzie i dolewamy na patelnię zagęszcząjąc sos.

Podajemy z ryżem, lub jakimś azjatyckim makaronem

Wołam też @cyrk_noca, bo lubi wschodnie klimaty :)