Wpis z mikrobloga

#aspnet #csharp #dotnet #entityframework

Czy zwracanie modeli widoku z repozytorium to zła praktyka? Powinienem dodać jakąś warstwę między repozytorium a kontrolerem?

Czy posiadanie dużej ilości metod w repozytorium to zła praktyka? Powinienem rozdzielić repozytorium na kilka innych? Czy może poprzerabiać metody na uogólnione lub przyjmujące argument delegatu?
  • 9
  • Odpowiedz
@Sierpik21: niby tak, dobrze dodac VM między repo a apka, ale jego brak to też nie jest #!$%@?. Szczególnie w RESTach to dość popularna praktyka. Ale domyślałem się, że oczekujemy odpolwiedzi podręcznikowej.
  • Odpowiedz
@Sierpik21 @grzech_u To moja pierwsza aplikacja, nie planuję, żeby była jakaś mega skomplikowana. Spróbuję wprowadzić jakieś ze zmian z mojego posta. Te CQRS wydaje się bardzo interesujące ale póki co to niestety raczej nie mój poziom w projektowaniu architektury.
  • Odpowiedz
Czy zwracanie modeli widoku z repozytorium to zła praktyka? Powinienem dodać jakąś warstwę między repozytorium a kontrolerem?


@30012016: Nie jest taka zła, lepsza niż używanie klas encji bezpośrednio na widokach. Możesz spojrzeć na np. AutoMapper (niektórzy go hejtują, można o tym poczytać)

Czy posiadanie dużej ilości metod w repozytorium to zła praktyka? Powinienem rozdzielić repozytorium na kilka innych? Czy może poprzerabiać metody na uogólnione lub przyjmujące argument delegatu?


Możesz spróbować stworzyć
  • Odpowiedz