Wpis z mikrobloga

Planuję w tym tygodniu sobie zrobić objazd po deweloperach i spółdzielniach mieszkaniowych, zebrać oferty i coś z nich wybrać. Myślałem, żeby na pewno do Energetyka, Projektanta, czy APK zajrzeć. Ktoś może coś jeszcze doradzić, odradzić z kim się witać, kogo znać?

#rzeszow
  • 13
@jaqqu7 Moim zdaniem najlepszy deweloper w Rzeszowie obecnie to NG, a spółdzielnia to Zodiak (zobacz nowe bloki przy gromskiego). Generalnie poczytaj forum „inwestycje rzeszów”, tam się dowiesz wszystkiego.
@psylo: Tak #!$%@?. Spółdzielnia Zodiak która jest druga w kolejności jeżeli chodzi o #!$%@?ę i wysokość opłat (mam u nich jedno mieszkanie)

@jaqqu7: Olej projektanta bo #!$%@? tam budują (właściwie to budujemy xD). Reszta według uznania. Jednak z uwagi na obecne ceny na Twoim miejscu celował bym w coś trochę dalej niż centrum. Jakaś drabinianka czy coś.
@Michael_Proteins A co w nich takiego #!$%@? niby? Mam u nich jedno mieszkanie od 7 lat i jak na spółdzielnie to są rewelacyjni. Osiedle utrzymane tip top, naprawy ekspresowe, wszystko zadbane i czyste. Opłaty takie jak i wszędzie przy odpowiednim standardzie obsługi, to nie dziadowski projektant. Czynsz około 480 zł za 50m kw i dwóch osobach uwzględnia wszystko oprócz prądu, więc tragedii moim zdaniem absolutnie nie ma.
@psylo: Remonty robią na #!$%@?. Jeżeli masz u nich mieszkanie w nowym budownictwie to jeszcze jest ok, bo nie miało co się #!$%@?ć. Stare budownictwo pokazuje jaką są spółdzielnią - kasują prawie najwięcej w rzeszowie (druga pozycja), a robią minimum. Dodatkowo pewnie umkną Ci fakt, że prezesowie kilka lat temu postawili sobie domki za pieniądze spółdzielni. Nowe osiedla z czego budują? No właśnie... z tego czego nie remontują starych bloków. Ta
@Michael_Proteins I też w cenie 268 zł masz dla dwóch osób ogrzewanie, wode zimna plus podgrzanie uzytkowej, internet, utrzymanie miejsca postojowego i wywoz smieci? Dodam jeszcze, ze realnie czynsz jest sporo nizszy bo mam tam dwa razy w roku zwrot nadplaty po 500-700 zl. Na innym osiedlu zarzadzanym przez Setbau place podobnie.
@psylo: Tak, mam wszystko to co wymieniłeś oprócz internetu - ten płacę osobno, ale dlatego że chce mieć 400+
Zodiak jest drugą spółdzielnią pod względem kosztów w Rzeszowie tam nie może być tanio, bo to nadal spółdzielnia z korzeniami z PRL'u i taką samą mentalnością. Obecnie zastanawiam się nad sprzedarzą tego mieszkania i kupnie nowego na osiedlu ze wspólnotą mieszkaniową, bo niby koszty pokrywają najemcy, ale mimo wszystko jakoś średnio mam
@Michael_Proteins: @jaqqu7: Też mam mieszkanie w Zodiaku w starym budownictwie i potwierdzam, że ta spółdzielnia to dno. Każde pismo dotyczące jakiejkolwiek kontroli instalacji jest napisane w formie groźby. Opłaty są wysokie, remonty na odwal - wszystko się zgadza. Faktycznie jest czysto ale np u nas w bloku, po podłączeniu ciepłej wody miejskiej, od kilku lat nie jest pomalowana obudowa rur g-k. Taki przykład :)