Wpis z mikrobloga

Hej, MIrki :)
1 Pytanie będzie dotyczyć #laptop #lenovo #thinkpad #intel #monitor
2 Pytanie: #usb #zasilanie

Planuje zakup laptopa Lenovo ThinkPad L580. Znajduje się tam zintegrowana grafika Intel UHD Graphics 620
Teraz pytanie, czy jeśli podłącze monitor, który wspiera odświeżenie powyżej 100Hz to czy osiągnę na tej grafice 100hz lub więcej? Na przykład przy fullHD - 144Hz. Na stronie Intela są tylko wartości maksymalne, w sieci zbytnio nie ma informacji o tym (piszą, że "powinno" być ).

Czy ktoś ma taką grafikę i może potwierdzić taką informację? Nie potrzebują super rozdzielczości (2/4K itp)

Drugie pytanie tyczy się gniazda USB Typu-C. Laptop ma 2 gniazda, ale nie mogę znaleźć informacji czy przez to gniazdo mogę ładować laptop? Nie miałem do czynienia z tym gniazdem w laptopach. Dlatego nie wiem jak to działa dokładnie. Może ma ktoś ten laptop i może powiedzieć jak to jest?

Pytam ponieważ myślę nad stacją dokującą.

Dzięki za odpowiedź :)
  • 6
@mmaciejow: będzie działać, w zależności od monitora nawet na HDMI a jak monitor będzie wymagał displayportu to będziesz miał go w stacji.

Nie ma oddzielnego portu do ładowania więc ładuje się przez USB C
@mmaciejow: gdzie jest ten DC? :P Mam w pracy T580 i z boku są dwa usb C, z czego jeden z thunderboltem i do niego leci stacja, która też ładuje i do lapka podłączam tylko ten jeden usb od stacji.
W sumie nie wiem czy w typie stacji są jakieś różnice poza ewentualną wygodą podłączenia?