Wpis z mikrobloga

Bawię się kontem demo na XTB. Oczywiście interesują mnie kryptowaluty, a właściwie bitcoin. Ciekawa opcja głównie dlatego że na koniec roku dostaję po prostu PIT i nic mnie zaspecjalnie więcej nie interesuje jeśli chodzi o podatki.

Ktoś się tym bawił, zna? Mam póki co trzy pytania:

1. Czy dobrze widzę że dźwignia jest na XTB włączona na stałe i przypomina raczej "Cross" z bitmex'a, tzn. nie da się jej zmieniać? Czy to może na demo tak jest a w realu inaczej?
2. Czy dźwignia jest odgórnie ustalona dla poszczególnych rynków? Dobrze widzę że BTC ma x2 i tyle. Więcej się nie da?
3. Gdzie ewentualnie mogę doczytać jak zakładać pozycje lewarowane na XTB?

#kryptowaluty #xtb #bitmex #bitcoin
motaboy - Bawię się kontem demo na XTB. Oczywiście interesują mnie kryptowaluty, a wł...

źródło: comment_EAkM1aCgBN6T9v98GrDzmTcgIufyOgEC.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: "Czyli np. w przypadku pary walutowej EURUSD przy kursie 1,14125 otworzenie pozycji długiej o wielkości 1 Standardowego lota będzie równoznaczne z zakupieniem 100 000 EUR (jednostek waluty bazowej) za 114 125 dolarów."

Na EURUSD masz dzwignie 1:30 czyli zakładając pozycje na 1 lota musisz pokryć 3,33% tej pozycji
  • Odpowiedz
@Ben-Jammin: nie wiem o czym do mnie piszesz XD jak bawiłem się na koncie demo XBT to interesowało mnie tylko ile jest wart jeden pips, wtedy zależnie od instrumentu szacowałem jaka jest szansa na konkretny kierunek i stawiałem stop lossy i take profit na wyliczonych poziomach, za jednostkę brałem stratę przy stop losie (od 1 do 5 % bankrolla), celowałem w ratio 1:3, nie potrzebowałem znać wartości pozycji ani żadnego pokrycia
  • Odpowiedz
@motaboy: dlaczego naganiasz na Bitcoin? Tobą powinna zainteresować się policja i prokuratura. Zobacz jaki kurFa cyniczny jesteś w porównaniu z tym co ja piszę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motaboy: Sprawdziłem to kontrakty CFD.
Nie masz kluczy więc BTC nigdy nie są Twoje, kupujesz wirtualne cyferki.
Co do ochrony, o ile traduje się mniej niż te 22k EUR to ok, dla porównania ubezpieczyciel Coinbase pokrywa im straty do $255 milionów USD dla hot walletów, a oni trzymają tam tylko 5% środków, więc to nie jest tak że wszystkie giełdy są słabe w tym zakresie.
@motaboy Ja tu żadnego naganiania nie
  • Odpowiedz
Sprawdziłem i nie masz kluczy więc BTC nie da Twoje.


@Kone1963: Tam z tego co widzę w ogóle nie masz BTC (nie kupujesz go), tylko handlujesz kontraktami. Tylko CFD - zakłady. Podobnie jak na Bitmex zresztą, tyle że na bitmex walutą jest BTC - stąd musisz je wcześniej mieć.

Ja tu żadnego naganiania nie widzę, tylko normalne zadane pytanie. Jeżeli chodzi o naganiania to jesteś nadal królem.


A to chyba do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@motaboy: Tak, do naszego wykopowego ambasadora shitcoinów i masternodów xD Nie zdążyłem edytować.
Na Bitmex wpłacasz Twoje BTC i wypłacasz Twoje BTC, na XTB operujesz pewnie tylko na fiat.
Nie umniejszam XTB, podkreślam tylko różnice.
  • Odpowiedz