Wpis z mikrobloga

@Joterini: szukałem teraz czegoś, ale DP > HDMI =/= HDMI > DP i nie wiem kto wymyślił, żeby to nie działało w obie strony ()

@Azulana: nie mam Auchana nigdzie w pobliżu, więc chciałem coś przez neta, ale jak na razie praktycznie wszystko jest w odwrotną stronę niż ja potrzebuję
@epi: widziałem właśnie te konwertery, ale za tę stówę to wolę sobie jakąś grę kupić, więc zostanę przy switchu hdmi XD

@Azulana: jakbym miał od kogo to bym pożyczył, ale @epi podrzucił kilka wątków, które też przeglądałem, więc można raczej przyjąć, że nie zadziała. Wychodzi na to, że DP radzi sobie z sygnałem HDMI, ale HDMI nie umie w DP
@Azulana: bo dp zapewnia niby lepszą jakość, jest poziom wyżej od hdmi. Hdmi ma za malo danych by stworzyć sygnał dp. Sygnał dp po prostu przycina dane przy konwersji.
Obrazowo - mając butelkę 2l (DP) chcesz przelać z niej wodę (konwersja) to napełnisz pustą butelkę 1l (hdmi).
Odwrotnie - mając pełna butelkę 1l nie napełnisz pustej butelki 2l.
weź mi wytłumacz jak debilowi dlaczego w jedna stronę działa, ale w druga już nie? Bo nie pojmuje


@Azulana: Bo sygnał musi zostać przekonwertowany. Konwerter posiada wejście i wyjście. Ciężko, żeby każda z wtyczek w konwerterze była jednocześnie wejściem i wyjściem.

Krótkie wyjaśnieje o co chodzi z wejściami i wyjściami. Nie podłączysz np konsoli z hdmi do gniazda hdmi w laptopie (żeby np wyświetlić obraz na ekranie) bo mimo, że wtyczka
@bauwan: sam ostatnio tak chciałem, mam jedno hdmi i dp w monitorze i chciałem też dp wykorzystać, a wszystkie moje urządzenia mają hdmi. Okazuje się że potrzeba niestety drogiego aktywnego adaptera co kosztuje 100+ zł, mało tego - może nie wspierać niestandardowych rozdzielczości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bauwan: hdmi i dp przesyłają po prostu zupełnie inny, niekompatybilny sygnał, zupełnie inna specyfikacja. Mająca oglednie mówiąc wspólne tylko to, że wynikowo mamy obraz. Kable dp -> hdmi (czyli konwertery pasywne) służą tylko do podłączania wyjść dp++ do wejść hdmi. Działa to dlatego, że wyjścia oznaczone jako dp++ mogą przełączać się pomiędzy przesyłaniem sygnału hdmi oraz dp, w zależności od tego gdzie się je podłączy. Nie zachodzi tu więc żadna konwersja