Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #poczatkujacymodelarz

Hanomag sd. Kfz. 251 ausf. B od zvezdy. Niby bardzo ladny, detale wyrazne itd, ale nie moge polecic.

1. Niektore czesci w zestawie byly polamane, a tworzywo jest bardzo lamliwe i kruche. Wczesniej nie mialem problemow takich u dostawcy, a sam model byl wspaniale zabezpieczony w paczce. Zvezda ewidentnie przekracza rozsadna zawartosc przemialu w tworzywie.

2. Gasienice sa tak obsrane gownem ze szkoda gadac. Detal niby jest ale widac golym okiem przesuniecie formy o ponad pol milimetra. Skutkiem tego "workable tracks" wymagaja indywidualnej obrobki kazdego ogniwa zeby wogole dalo je sie ze soba polaczyc. Myslalem ze przez weekend pomaluje model, a wychodzi na to ze nawet nie skleje. Od wczoraj oczyszczam ogniwa i nawet jednej strony nie skonczylem. A samo sklejanie tez trwa, bo ogniwa sa laczone takim smiesznym zamkiem, ze trzeba bardzo ostroznie przykleic taki maly pypec zeby przypadkiem gasienicy nie skleic na sztywno.

3. Przednie kola sa skretne, ale z uwagi na bardzo delikatne czesci mam wrazenie jakbym podnoszac model ukladal domek z kart. Jestem niemal pewien ze cos sie zlamie podczas malowania i weatheringu.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kartkowka_z_grilla: a jakiej firmy polecasz modele żeby nie naciąć się na podobne akcje? Cena całkiem atrakcyjna, zawsze śmieszy mnie to że za zestaw blaszek płaci się tyle samo albo i więcej niż za model.
@Duchowsky: zvezde generalnie polecam xD mozliwe ze moj model byl jakis wadliwy no ale to budzetowa rosyjska firma. Trzeba sie liczyc z niedogodnosciami.

Polecam tez hobby boss, fajne detale za rozsadna cene.

Tamiya zawsze dobrze stoi od strony spasowania, ale detale zaleza od wieku modelu. Niektore pochodza jeszcze z lat 70tych. Trzeba niestety w wiekszosci przypadkow liczyc sie z gumowymi gasienicami.

Trumpeter juz zalezy ale nowsze modele bardzo na propsie.

Z