Wpis z mikrobloga

Chciałbym polecieć do #japonia w przyszłym roku. Czy ktoś mógłby pomóc oszacować mi koszta? Chcę tam spędzić we dwoje trzy tygodnie. Ile gotówki szykować na wyjazd przy założeniu że śpimy w najtańszych kosztowo miejscach znalezionych na booking.com (ale nie będą to pokoje wieloosobowe) + wyżywienie.
  • 13
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki:
Przeciętny przelot to koszt 2000-2500 [można i taniej].
Moje wydatki z 20 dniowego pobytu w kwietniu:
noclegi około 100-150 za nockę
na żarcie w domu i knajpy wydałem ok 1100-1200
na alko około 110
na bilety wstępu ok 350
na komunikację 380 pomimo posiadania JRpass [metro, prywatne linie, itp.]
a na zakupy niemal drugie tyle co na koszty pobytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: na jednego "członka" ale szukaliśmy mieszkań z kiblami elektrycznymi ( ͡º ͜ʖ͡º) [washlet].
Kiedyś, kiedy airbnb było w Japonii tańsze, można to było zrobić za ok. 75zł za noc. Niestety przykręcili im śrubkę i poniżej 100zł to standard jest raczej kiepski [np bez okna albo klitka 15m2
Poza tym cena zależy od sezonu, my byliśmy na hanami.
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: kanał to Patryk Romanowski :)
Tak na oko - lot 2500 pln. Jedzenie 3000 JPY dziennie / osoba jeśli nie chcesz szaleć ale nie chcesz tez głodować. Da się jeść za 1000 JPY dziennie jeśli chcesz samemu gotować i masz kuchenkę oraz maszynę do gotowania ryżu. Tak sensownie to za 5000 jpy dziennie powinieneś się najeść w restauracjach codziennie, bez szaleństw ale tez bez odmawiania sobie. Transport od 300 do
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: My wszystkie śniadania robiliśmy sami. Zakupy spozywcze w supermarketach, rzadko w 7eleven. Na ok 2h przed zamknięciem na niektóre świeże produkty jest spora zniżka (sushi, pieczywo, garmażeria). Wyjście na kaitenzushi do Suhiro czy Kura sushi to około 4000-5000JPY/4os.. To tyle z pamięci...
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: Za 7 nocy w Shibuya płaciłem kiedyś 1800 pln Airbnb, a raz 1200 za 6 nocy. Tylko mówimy o mieszkanku w samym centrum.
Wszystko w sumie zależy jak chcesz to ugryźć. Możesz mieszkać dalej i dojeżdżać, albo mieszkać blisko centrum i więcej spacerować. Musisz pomyśleć czy chcesz imprezować czy nie koniecznie. W godzinach szczytu pociągi są masakryczne, trzeba to wziąć pod uwagę, no i przestają jeździć po północy.
  • Odpowiedz