Wpis z mikrobloga

mirki mam takie pytanko dla tych z tagu #budownictwo i #architektura nom i tez napewno #budujzwykopem, zastanawiam sie nad jakims sposobem pozbycia sie wody deszczowej, chce miec zakopane rynny tylko jakie znacie fajne i tanie sposoby zeby potem cos z ta woda zrobic. Narazie mam tylko pomysl zeby polaczyc 2-3 rynny i po prostu bedzie sie wylewac gdzies na koncu ogrodu(pozniej w tujach), myslalem tez moze zeby wykopac dol i wlozyc beczke 200l zrobic w niej dziury i obsypac kamieniami, tylko pytane czy przy jakies ulewie nie zaczelo by wywalac . Odrazu mowie ze nie interesuje mnie zbieranie tej wody, budowanie oczyszczalni czy wkladanie betonowego zbiornika na 5000 litrow :D bo nie mam srodkow na to. Za domem ewentualnie bede miec Mauzera 1000 litrowego i to mi wystarczy na ogrod a dwa ze ma podlaczony 2 licznik
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demiurg34: najtaniej to kupić trzy albo cztery kręgi i kopać pod nimi ręcznie dziurę jak Ci się będzie chciało. Musisz się dokopać do warstwy wodonośnej (będzie sama woda napływać do wykopu).
  • Odpowiedz
Nie no z koparka bie mam problemu z 80 pln zapalce i gosc wpadnie zrobi. Moze nie koniecznir chodzilo mi o cos najtanszego ale czesto tutaj o czyms pisalem a wykopki mi dawali rozwiqzania ale za miliomy monet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@demiurg34: dwa najtańsze rozwiązania: duża studnia chłonna na poduszce z kamieni lub kilka małych studni chłonnych dokładnie takich o jakich wspomniałeś, po jednej na każdą rynnę a do nich kawał rury drenażowej w geowłókninie na wypadek gdyby mała studnia się przelała. Obydwa skuteczne o ile są osadzone w chłonnym gruncie.
  • Odpowiedz
  • 0
@demiurg34 poodbserwuj jak sie zachowuje u ciebie woda na dzialce. Ja np. Mam 2 studnie chlonne i przy byle ulewie juz wylewaja (po deszczu woda w miare szybko schodzi). Mam podloze gliniaste. Dlatego planuje zrobic od nich drenaz na dzialce. Zbiornik 200l lub nawet mauzer 1000l to moim zdaniem za malo jak na wode z calego dachu
  • Odpowiedz