Wpis z mikrobloga

#pytanie do #rozowepaski #okres #miesiaczka

Taguję od razu, chociaż wiem,że i tak będzie zaraz milion komentarzy od facetów.

Laski - poradźcie mi coś na ból okresowy? Bliżej mi 30, a do tej pory co miesiąc ból mnie zaskakuje. Kiedyś wystarczała no-spa, czy inny lek, a teraz taki lek w ogóle nie pomaga. Mam od lekarza coraz silniejsze leki, kiedyś istniał sam ból, a teraz jeszcze dochodzą wymioty, no z wiekiem jest gorzej i gorzej.
Staram się brać leki przed bólem,ale i tak mnie to dopada, nie jestem w stanie się ruszyć przez jakież 2h:/
Badania robiłam, wszelkie choroby zostały wykluczone,a jest coraz gorzej.

To jest dramat, szczególnie jak jestem w pracy, i przez 2h nie jestem w stanie myśleć z bólu.

Może któraś miała coś takiego? Może są jakieś nowe badania o których nie wiem?
Wszelkie pomysły mile widziane - a durne komentarze kasuję.
  • 12
@Nowarozowa jesteś w stanie brac tabletki antykoncepcyjne? U mnie żadne leki nie pomagały, dopiero po anty jestem w stanie wytrzymać a miałam tak, że potrafiłam mdlec z bólu, wymiotować, jak mieszkałam z rodzicami to przyjeżdżała do mnie pielęgniarka z zastrzykami ale ile mozna ;)
@Nowarozowa: Endokrynolog+dietetyk, bolesne miesiączki (szczególnie te skrajne) to objaw, że coś jest nie tak. Dieta, suplementacja, aktywność i przejdzie. Tylko musi być odpowiednio dobrana diagnoza. Ostatecznie to tabletki anty, ale w ten sposób maskujesz tylko objawy.
@Nowarozowa a badalas hormony płciowe? Może masz za wysokie wahania tych hormonów? Może jakieś polipy, guzki? USG? Ja mam tyłozgięcie macicy więc bóle na początku mam od zawsze. Czasem też tabletki nie pomagają od razu. Ja biorę kombo Ibuprom, nospa na raz. Czasem dorzucę Espumisan na wzdęcty brzuch który też potęguje ból. Wymiotów nie miałam i nie mam ale koleżanka zawsze w pierwszy dzień puszczała pawia, taki był jej urok. Stąd wiedziała
Też mam bolesne miesiączki... tabletki często nie dają rady, pomagam sobie ciepłymi kąpielami, czasami przykładam też termofor do brzucha. Do tego jeszcze mam mega obfite okresy... ale z tym lepiej już sobie radzę odkąd przeszłam na tampony, przynajmniej nie przeciekam. Zobaczcie sami różnice https://nastolatki.myob.pl/tampony-czy-podpaski Moim zdaniem przewaga tamponów nad podpaskami jest ogromna.