Wpis z mikrobloga

Czy jest szansa żeby dostać się do Policji mając "astmę"?
Badanie astmy było wykonywane w dzieciństwie i niestety wpisane do książeczki na kat wojskową "D" jako "astma oskrzelowa łagodna". Ogólnie jest u mnie praktycznie bezobjawowa - biegam wytrzymałościowo, ćwiczę na siłowni, pływam, ogólnie jestem osobą bardzo aktywną.

Problem w tym, że astma lekka również znajduje się w chorobach klasyfikowanych do "N".

Pytam bo ten czas który by poszedł na darmo mógłbym zagospodarować inaczej.

Może ktoś się orientuje?

#pytanie #pytaniedoeksperta #policja #prawo #astma
  • 34
@Pmajewski77 właśnie to jest to czego się obawiam. Powinni zmienić to prawo na łagodniejsze bo takie osoby mogą się wykazywać lepsza sprawnością niż osoby bez astmy. Ewentualnie pozwolić na korzystanie z leków jak w US, czytałem że żołnierze normalnie korzystają z "wziewów".

Pytam właśnie dlatego bo jedyną astmą u mnie jest ta na papierku..
@Gigasus97: oczywiście, astmę leczy się z powodzeniem i nie upośledza to wydolności. Z tego co wiem były prowadzone prace w tym kierunku, żeby dopuszczać osoby do zawodowej służby. Jeżeli spełniasz kryteria fizyczne to co może stać na przeszkodzie ?. Miejmy nadzieję że ustawodawca coś z tym zrobi.
@Tomcio_W: Prawda, to też miałem na myśli. Do tego dochodzi rodzaj koścca, ilość samej tkanki tluszczowej - jej rozmieszczenie. Są osoby z nadwagą sporą a mająca kondycję. Idealny przykład bokserzy wagi ciężkiej. Jest tyle czynników że nie sposób wymienić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gigasus97: Jeśli kręci Cię tematyka munduru, spróbuj do straży miejskiej, SOK (choć tam chyba gorsze badania niż do MSWiA), może kwalifikowany pracownik ochrony, pozwolenie na broń i jakieś konwoje? Nie poddawaj się! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leevvir: #!$%@? typie ja mam 110 kg i 201 cm wzrostu. Na szkółce na technikach interwencji rzucam ludźmi jak zabawkami. Nie mam problemów z bieganiem, wszystko zaliczone, więc nie #!$%@? głupot.
@Pmajewski77 nie wiem czy się orientujesz w tych tematach ale jest opcja zanegowania astmy? Tzn. takie badanie które może zanegować chorobę w takim stopniu że nie powinno być problemów. Gdzieś czytałem że jest to możliwe.

Jutro w każdym razie jadę do Komisji zapytać jak oni to widzą i czy jest szansa z tą "papierową astmą". U nas na Śląsku są duże braki i może by się udało..