Wpis z mikrobloga

Składam swojego pierwszego drona fpv i chciałbym zapytać się czy te części które wybrałem są okej a może coś zmienić :)
Rama: iFlight XL5 V3 Silniki: EMAX ECO 2207 FC I ESC: Mamba f403 Kamera: Caddx Ratel 2.1mm + ND8 VTX: Tu się zastanawiam HOLYBRO ATLATL HV V2 (110zł) czy TBS UNIFY PRO 5G8 V3 (170zł) Antena: FOXEER LOLLIPOP 3 5.8G Aparatura: FLYSKY FS-I6X Odbiornik: I tu nie wiem FLYSKY FS-X8B czy jakiś inny

Chciałbym się też zapytać jakiej grubości cyny najlepiej użyć do lutowania tych wszystkich elementów. Z góry dziękuję za wszystkie rady :)

#fpv
  • 19
@ShadowKos: Apkę i rx chyba sensowniej jest kupic od FrSky - jak chcesz przyoszczędzić to X9lite a do tego xm+ lub r-xsr. Vtx może być AtlAtl albo Akk - nie widzę specjalnie sensu dopłacać do unify... Grubość cyny bez znaczenia wg. mnie. Mam 0,5mm i 0,8 i nawet nie patrzę którą akurat lutuję :)
@ShadowKos: Ja latam na Q X7 i mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić! Zaproponowałem X9 lite bo bliżej jej ceną to tego Flysky, który wybrałeś. Moim zdaniem budujesz drona na dość dobrych gratach, więc szkoda akurat na apce w tym wypadku oszczędzać...
@TechBoss-pl: Podpowiedział byś mi jeszcze odnośnie wyboru baterii (jaka firma) oraz ładowarki patrzyłem na 3 modele: TOOLKITRC M6 1-6S 150W (nowość na twoim blogu czytałem recenzję), Q6 LITE 200W, SKYRC S65 AC Dzięki z góry :)