Wpis z mikrobloga

Ach, Skyrim na modach to jest nadgra. Gram już prawie prawie pół roku (tak po kilka-czasem kilkanaście godzin w tygodniu). 408 modów i wiecie co? Contentu to tak zrobiłem na 33% xD

Przy czym nie są to żadne gówno-mody, a mające po tysiące ściągnięć : Beyond Skyrim: Bruma, Legacy of Dragonborn, Forgotten City, Carved Blink, Project AHO, Moonpath to Elsweyr, Undeath, Wyrmstooth, Faalskar, (dobra, ten jest trochę poniżej poziomu xD), Beyond Reach (to jest z kolei nadmod, najlepszy questowiec jaki znam).

Zresztą samo tworzenie mojego modowego builda trwało z tydzień. 63 gb modów. xD

Jak ze stabilnością? Crash średnio co 3-4 godzin rozgrywki, bo jest moim zdaniem uber wynikiem, gdyż de facto osiągnąłem stabilność vanilli Skyrim wersji 1.0 (Beth powinno oznaczyć ją beta xD)

Na screenie wejście do Valthume, po zachodzie słońca (Obsidian Weathers z Skyshade to jest #!$%@? mistrzostwo). Nawet nie wiem z jakich to modów, ale dostałem zajebiste mistrzowskie zaklęcie i kostur po jego pokonaniu oprócz standardowej maski.

#skyrimnamodach
#skyrim
Pobierz Camilli - Ach, Skyrim na modach to jest nadgra. Gram już prawie prawie pół roku (tak ...
źródło: comment_DFvbcA7WqtU8bfqBHWRtRJWCqzApquAo.jpg
  • 15
@Camilli: Szacun, co masz za potwora że to ciągnie? Ja zwykle dobijam do ~70 a potem zbyt często się #!$%@?, jako że kilka modów które lubię najbardziej nie są najwyżej jakości
@Camilli: Bardzo ładny Skyrim!

Mirku, grasz może w SE na Steamie? Chciałem powrócić do Skyrima, ale z modami graficznymi (i może jakimiś imersyjnymi, animacje, dźwięki, fale itp.), ale nie bardzo ogarniam uruchamianie modów poza tym warsztatem wgranym na Steamie, a tam w sumie to nic nie ma.
Szukam przewodnika, co to mi poleci dobre mody, podpowie jak je skonfigurować i zainstalować w dobrej kolejności, tak żeby koparkę mógł zebrać może nie
@Wajar: Pewnie. Tak gram. SE jest dużo sensowniejsza od Legendary Edition (Oldrima) - lepiej wykorzystuje sprzęt. Na modowaniu Skyrima zęby zjadłem i samo modowanie uważam już za zabawę więc możemy coś podziałać.

Podstawy będą dwie: jakim sprzętem dysponujesz i jak z Twoim angielskim?

Następnie musisz zadać sobie pytanie: czy masz czas. Bo myślę odesłać Cię do poradników prowadzących za rączkę. Jednak nawet prowadzony za rączkę + moja pomoc jakbyś na czymś
@Camilli: hej! Dzięki za szybką odpowiedź i za chęć pomocy! :)

Na razie nie mam nic szalonego. 16gb ram, 4x3.6 procek i karta 3gb pamięci, SSD lub HDD do wyboru. I na takim sprzęcie chciałbym fajnie pograć w fullHD.

Co do języka, czy polski, czy angielski nie ma różnicy. Niemniej na ten moment chciałbym zostawić klimat vanilliowy i zająć się głównie grafiką, teksturami, animacjami, dźwiękiem. Jak się zacznę nudzić w Skyrimie
Czyli YASHED GUIDE

https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/23894

Ogólnie będziesz działał za pośrednictwem tej strony. Jest to największa baza modów. Nie baw się też w żadne inne organizatory modów niż Mod Organizer 2. Nie przeskakuj pierwszego działu "PREPARATION", jest on niesamowicie ważny i bez niego się pogubisz, a możesz sobie napsuć krwi - np. gdy nie wyłączysz autoupdateowania gry na steamie cały Twój modowy build się wykrzaczy w momencie wypuszczenia nowego patcha.

Jest to dość sporo
@Camilli: elegancko. Podziękował!

Właśnie rzuciłem okiem na przesłany poradnik i widzę, że nauki w sam raz na początek weekendu. Jutro po pracy przysiądę i zobaczymy dokąd uda się dotrzeć.

Jak tylko będę miał pierwsze efekty to chętnie przyjdę z kompotem :)

Dzięki raz jeszcze Cumplu!
@Camilli: Hej!

Przeczytałem wszystko co było w poradniku i zacząłem modować. Na osobnym profilu, bo wg instrukcji zmienia się sporo więcej niż tylko grafika i dźwięki, ale stwierdziłem, że mogę się na tym nauczyć, a później samemu spróbować coś lekkiego złożyć.

Niestety mam kłopot, ponieważ natrafiłem na błąd. MoreHud, SkyUI i YASH wydaje się nie wykrywać SKSE. Przynajmniej taki komunikat dostaję i nie bardzo wiem co z tym można zrobić.

Spotykałeś
@Wajar: Odpalasz przez plik SKSE, czy zwykłego steamowego launchera?

Hmm, może zacznijmy od tego czy SKSE w ogóle się załącza. Odpal grę i w menu głównym wciśnij ` tyldę i wpisz " GetSKSEVersion " (bez cudzysłowu). Powinna wyświetlić się wersja SKSE którą masz. Jeżeli się nie wyświetla, gra nie odpaliła się z SKSE.

I tu właśnie strzelałbym, że odpaliłeś z steama launchera zamiastu pliku SKSE. Jeszcze pytanie: korzystasz z Mod Organizera
@Camilli: Dokładnie tak, czyt. źle zrobiłem. Na SKSE uruchamia się i prosi o konfigurację modów :)

Myślę, że czas na pierwsze testy. Dzięki wielkie za pomoc! Dam znać, jak wyszło ;-)
@Wajar: () Jak coś dawaj znać. PS: stabilność i FPSy najlepiej sprawdzić na koniu - galopując przez zasobożerne obszary np. las koło Falkreth.

Dawaj znać jak coś!
@Camilli: Na razie pierwszy etap za mną i wygląda na to, że wszystko działa :)

Nie ma źle, choć sporo się zmieniło. Tylko pierwszy rozdział z modowania, więc szału graficznego jeszcze nie ma, ale gra przyjemniej chodzi i faktycznie ładnie to jest poskładane. Jakby żywiej, świeżej. Zobaczymy co będzie dalej :)