Wpis z mikrobloga

W jaki sposób ogrzewacie ptaszniki? Mam w takich pojemnikach trochę większych od typu("moczboxy") parę ptaszników afrykańskich. Pojemniki te leżą na drewnianej półce ściennej. W ostatnich dniach pogoda staje się zimniejsza, a za tym też idąca temperatura ulega zmianie. W jaki sposób mógłbym ogrzać 4 takie pojemniczki, aby mieć taką temperaturę około 28-30 stopni? Myślałem nad żarówką grzewczą i skierowaniem na te pojemniczki, jednak boję się, że temperatura będzie za duża. Mam ptaszniki afrykańskie, stąd to pytanie.

#ptaszniki #terrarystyka
  • 16
@Dajlaxx:
Zrób dokładnie tak jak sam pomyślałeś. Zwykła lampka biurowa z żarówką E27 25W i powinno podnieść na półce temp. o te parę stopni. Jeśli temp. będzie za wysoka skieruj lampkę pod kontem by nie świeciła bezpośrednio od góry.
Ja stosowałem tą technika "podgrzewania" parę lat i wszystko było git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dajlaxx: Możesz jeszcze na tylnej ściance przykleić kabel grzewczy robiąc taką jakby spiralę o odstępach około 5 cm. wtedy na pewno podniesie Ci się elegancko temperatura tylko przydałby się też do tego termoregulator aby nie przegrzać pajączków.
@Dajlaxx: Gdzieś blisko pojemników od strony gdzie jest kabel grzewczy i ustaw wtedy temperaturę około 1-2 stopnie niższą niż chciałbyś osiągnąć wewnątrz pojemników (wewnątrz pojemnika jest właśnie te 1-2 stopnie więcej)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dajlaxx: sam kabel grzewczy przyczep od dolu do kafelki - zwykla kafelka o wym. 20x20cm
Ja kładziesz na styropian z aluminiowa folia i masz "mate grzewcza". Czujnik położ na kafelce, lub w pustym moczboxie, ktory bedzie mial te same warunki co te z ptasznikami. W ten sposob bedzie wszedzie idealna temp.