Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś szpec operujący na codzień w #catia ? Chodzi o powierzchniówkę, której zacząłem się uczyć. W każdym tutorialu, jaki przeglądam robiąc jakąś banalną powierzchnię z danego konturu jest ona widoczna z dwóch stron, u mnie (i to jest chyba jakieś domyślne ustawienie) z jednej strony widzę faktyczną powierzchnię a obracając ją o 180 stopni jest ona przezroczysta i widzę jedynie tło + kontur. #!$%@? to strasznie, wie ktoś jakie ustawienie zmienić żeby widok był normalny?

Pic rel. Powierzchnia walcowa jest widoczna tylko od środka, od zewnątrz przezroczysta ( ͠° °)

#cad #inzynieria #projektowanie
szejk_wojak - Jest tu jakiś szpec operujący na codzień w #catia ? Chodzi o powierzchn...

źródło: comment_azHMWmvfNY1nDBM9x6rSI0JB9P8kjRDY.jpg

Pobierz
  • 9
@rotulador: nope, zupełnie nie to. Ogólnie Catię ogarniam jako tako, pracuję w niej na co dzień ale w bryłówce + złożenia i 2D. Do tego jakieś parametryzacje. Ustawienia wszelakie przeorałem na wskroś i nie widzę nic co by determinowało takie wyświetlanie powierzchni.
@szejk_wojak: no to trzeba szukać gdzieś głębiej, jak Ci się nie uda dzisiaj ogarnąć to jutro będę miał dostęp do Catii to zobaczę co to może być. Ogólnie nie są to podstawowe ustawienia w powierzchniówce bo nigdy takiego czegoś nie widziałem a już dość długo w tym robię.
@rotulador: Teoretycznie moze to być kwestia mojej "edukacyjnej" wersji programu ale w pracy mam niby wersję full legal i dzieje się tak samo (chyba, że pracodawca o czymś mi nie mowi xD)

Operuję na V5R16, być może zmiana na nowszą wersję rozwiąże problem... Jak coś jutro wykminisz to się odezwij proszę