Wpis z mikrobloga

@ama-japan @PRomanowski wiem że na to pytanie nie ma 1 odpowiedzi i w samej aglomeracji Tokio jest więcej ludzi niż w całej Polsce, ale ostatnio oglądałem film o japońskich facetach (planują przyszłość poprzez oszczędzanie, nie okazują uczuć przy ludziach etc.) i teraz mam pytanie - jakie są #japonki ? Duże röżnice między zachodem a dalekim wschodem? #japonka #azja
  • 8
@jazmojegopokoju: jeśli o mnie chodzi to spotkałem bardzo różnych ludzi. Jedne dziewczyny były mega grzeczne, czego w Europie nie doświadczyłem, a inne lubiły zaszaleć i poimprezować. Nie widzę za bardzo reguły, a dużo też zależy z kim się zadajesz.

No i jak się bliżej pozna to w ogóle nie ma różnicy, to tylko takie powierzchowne rzeczy które na początku się pojawiają, na przykład jakieś związane z wychowaniem. U podstaw wszyscy są
@jazmojegopokoju: w zasadzie dobrze opisane przez @PRomanowski:
Oczywiście inaczej jest w parach mieszanych, gdzie jedna osoba jest obcokrajowcem.

Faceci nie okazują uczuć przy ludziach?

Oj okazują jak najbardziej, obejrzyj jakikolwiek mecz czy rozgrywki baseballa - połowa facetów zalewa się łzami.
Uczuć nie okazuje się w pracy w czasie spotkani biznesowych itp. Życie prywatne to coś innego.
@ama-japan a to ,,Ja ci dam Japonia"(proszę nie bać się jej wygłupów przed kamerą - taki jej urok xD) opisywała właśnie że dużo dziewczyn jej się żali - że Japończycy nie okazują im publicznie czułości poprzez nawet głupie trzymanie się za ręce....
jazmojegopokoju - @ama-japan a to ,,Ja ci dam Japonia"(proszę nie bać się jej wygłupó...
@jazmojegopokoju: Jeśli chodzi o „przy ludziach” to widzę mnóstwo Japończyków trzymających się za ręce, przytulających. Całowanie jest dużo rzadsze niż w Europie ale też się zdarza, szczególnie w klubach :). Raczej nie wypada całować się w miejscach publicznych. W Europie niby tez nie wypada, ale więcej osób ma to gdzieś.

Nie traktowałbym Emi jako wyrocznię, to że jej się dużo osób zwierza nie znaczy, że większość Japończyków tak ma. Każdy widzi