Wpis z mikrobloga

@skud: Niewolnik to się nadaje do najprostszych prac jak uprawa roli, ciągnięcie kamieni, ścinanie drzew, wiosłowanie, czy kopanie rowu i to też nie zawsze. Do budowy, zwłaszcza takiej brano zawsze dobrze opłacanych pracowników. Niewolnik zawsze zrobi na #!$%@?, bo dla niewolnika każdy wysiłek to strat, a nie zysk.
Podziwiam ludzi, którzy postanowili budować świątynie i zamki na szczycie takich miejsc


@Fix: W tym wypadku nie bardzo jest za co. Ów król Kassapa zdobył władzę nielegalnie, mordując swojego ojca i wypędzając brata przyrodniego Mogallana, który był legalnym następcą. Ten zamek na skale kazał budować, bo obawiał się jego powrotu i zemsty.

Mogallan faktycznie powrócił po latach na czele wielkiej armii i odzyskał tron (zamek również zdobył).
Byłem tam tydzień temu. Po atakach terrorystycznych ruch turystyczny spadł tam o 90%. Dla sporej części mieszkańców jest to dramat, bo nie mają z czego się utrzymać gdy brak turystów. Osobiście bardzo rekomenduję. Piękny kraj, dbają o przyrodę (do niektórych parków nie wpuszczają z plastikiem), bardzo miło ludzie, względnie czysto jak na Azję i bardzo tanio. W listopadzie LOT uruchamia bezpośrednie loty więc w ogóle będzie łatwo się dostać.
@orkako: Mam wrażenie, że to taka powtarzana legenda, która gdzieś tam przy budowach Egipskich jest hipotezą popieraną naukowo, a mówi się jakby to była reguła i jakby kiedyś świat wyglądał jak obecnie, jakby obieg pieniądza był czymś zupełnie naturalnym i wolnym. Nie chcę nawet snuć swoich domysłów. Są na pewno budowle i konstrukcje robione przez niewolników, jak tory kolejowe, tunele i mosty (przez jeńców wojennych), produkowano amunicję w łagrach, co też
@sorek: Gdybym miał fundusze to wynająłbym armię najtwardszych #!$%@?ów i polował na isis i wszystkich co ich fundują za to co zrobili światowej kulturze niszcząc Lamassu i Ninivę.
Mam wrażenie


@pozytrum: Zdecydowanie to tylko wrażenie.

gdzieś tam przy budowach Egipskich jest hipotezą popieraną naukowo, a mówi się jakby to była reguła i jakby kiedyś świat wyglądał jak obecnie,


Bardzo paskudnie złożyłeś to zdanie, ale mniejsza o to. Mitem z XIX i początku XX było, że do wszelkich prac wykorzystywano niewolników. Była to propaganda wykorzystywana przez ruchy socjalistyczne poprzez którą chciano udowodnić, że od zawsze przepych powstawał poprzez wyzysk najbiedniejszych
@orkako: Dzięki za wyjaśnienia, jestem w stanie sobie to co opisałeś wyobrazić. Jednak źródło które podałeś wygląda zupełnie niepoważnie. Wolałbym odniesienia do czegoś wiarygodnego, ale najwyżej poszukam na własną rękę. Dodatkowo takie źródło dla mnie wskazuje, że prawdopodobnie jesteś w wieku szkolnym a w szkole właśnie wciskane są czesto takie uproszczenia jak niewolnicy budujący piramidy, więc może i to o czym piszesz wyczytałeś w niepolemizujących podręcznikach. (nie chcę umniejszyć Ci wiedzy,