Niebawem MŚ w #koszykowka w Chinach. Z gospodarzami gra nasza #reprezentacja . No to sobie na youtube poszukałem, jak ci Chińczycy w kosza grają, bo to dla mnie niewiadoma. No to znalazłem jakiś cały wgrany mecz z chinese basketball league. Zaskoczenie jest takie, że grają 12 minutowe kwarty, jak w #nba . Więc najprawdopodobniej wykończą fizycznie naszych zawodników. A tak to różnic zasadniczo nie ma.

• 5
  • Odpowiedz
@WroTaMar: Chińczycy są przeciętni mocno. Grają często na imprezach ale to dlatego że z Azji łatwo awansować. Z żadnym europejskim zespołem (chociaż grali z lepszymi od nas) nie nawiazali walki w ostatnich o ile pamiętam 10 latach. Liga jest atrakcyjna finansowo, ale jej poziom robią weterani z NBA lub Europy. Taki Lampe zdobywał tam średnio 25pkt 15zb. W PLK nie ukręciłby tyle :) Bezpośrednio przed meczami będę pisał artykuły przybliżające rywali
  • Odpowiedz
@stickman_123: Probasket to różni ludzie i różne opinie, nie jeden twór :) Ja w kontekście reprezentacji staram się pokazywać obiektywnie rywali (robiłem tak podczas eliminacji), tzn. gdzie grają zawodnicy, na jakich pozycjach, jakie statsy mają u siebie w ligach. Kogo ew. brakuje. Jakie osiągnięcia w ostatnich latach. Nie ryzykuję typowań. Aczkolwiek prywatnie uważam że może być 3-0 po meczach grupowych i może być 1-2 :P