Wpis z mikrobloga

Mircy, jaka akcja xD Poszedłem do apteki, w której (pomimo tego, że jest lato) stało mnóstwo ludzi. Na szczęście kolejki mi nie straszne - przed laty dorobiłem się legitymacji ZHDK, która - jak wiecie - upoważnia do korzystania z apteki poza kolejnością. Zapytałem więc grzecznie wszystkich stojących "Czy ktoś z państwa jest ZHDK albo dawcą szpiku albo kombatantem?". Ludzie popatrzyli na mnie jak na debila, nic się nie odzywając. No to ja: "Ok, to w takim razie ja wejdę przed państwem, bo jako ZHDK mam prawo korzystać z apteki poza kolejnością".
I teraz najlepsze xD Nagle ze środka kolejki odzywa się oburzony Janusz, że jak to tak, że co ja gadam i gdzie to niby jest napisane xD A ponieważ w mojej aptece wisi informacja o przywilejach w dość widocznym miejscu, to pokazałem panu Januszowi, dlaczego mogę być obsłużony poza kolejnością. No to Janusz poczerwieniał i mówi: -A jo tyż jestem dawcą krwi! To jo tyż bez kolejki chce.
No to mówię: Ok, w porządku, to niech pan stanie za mną (bo odezwał się jako drugi).
Istotne jest to, że w trakcie naszej rozmowy do kolejki doszło kilka nowych osób i rozciągnęła się już niemiłosiernie. xD
W końcu podchodzę do okienka i kupuję swoje rzeczy. Janusz stoi twardo za mną, dumny, że wystrychnął na dudka stojących w kolejce. Ja odchodzę od kasy, podchodzi on i nagle słyszę głos aptekarki:
-Ale chwileczkę, legitymację to pan ma?
Janusz poczerwieniał jeszcze bardziej.
-Zostawiłem w domu, a co?
-Ale ja pana nie mogę w takim razie przepuścić, skoro nie ma pan legitymacji. Tak to każdy może powiedzieć, że ma bez kolejki. Niech pan stanie w kolejce, proszę następną osobę.
xDDD Trzask pękającej dupy Janusza wracającego na sam koniec kolejki i akompaniujący temu wszystkiemu jego mamrot słów na "k" i "ch" spod wąsa będę wspominał jeszcze długo, z rozkoszą.
#zhdk #krwiodawstwo #apteka #janusze
  • 26
  • Odpowiedz
@Horkheimer Stary. Jak dla mnie mogles nawet specjalnie jak w tej pascie ta krew oddawac. Nie sluchaj debili i nie tlumacz sie im. Ja tam zawsze szanuje krwiodawcow bo sam sie boje igiel. A motywy dla jakich to robicie nie maja zadnego znaczenia przy zestawieniu z tym jakie to jest wazne.
  • Odpowiedz
@pawel8511: To apteka w kompleksie handlowym, zaraz przy supermarkecie. Wielu ludzi wchodzi tam przy okazji robienia zakupów. Kolejna jest jakieś ...300 metrów od tego kompleksu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz