Wpis z mikrobloga

Smuda powołał piłkarzy z lig zagranicznych na wrześniowe mecze eliminacji MŚ2014:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Marcin Komorowski (Terek Grozny), Damien Perquis (FC Sochaux), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ariel Borysiuk (FC Kaiserslautern), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux), Eugen Polanski (FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

#pilkanozna #ms2014
  • 16
Warto odnotować, że powołał też Komorowskiego i Borysiuka. Nie rozumiem co w kadrze robi Perquis, który nie łapie się do składu Sochaux. Fabiańskiego wziął zapewne dlatego, że musi być 3 bramkarz na wszelki wypadek, a Łukasz ma doświadczenie w rozgrzewaniu Szczęsnego. Mierzejewski też nic nie gra, ale można tłumaczyć powołanie tym, że mimo wszystko pokazał kiedyś umiejętności i poza tym sporo biega więc może wnieść trochę ożywieniaw końcówce. Ja bym widział w
Piechniczek: "zagraliśmy dobre spotkanie, mieliśmy więcej rzutów rożnych od przeciwnika co też o czymś świadczy"; Lewandowski: "byłem osamotniony z przodu, nic nie mogłem zrobić, myślę że ta taktyka nie ma sensu, w klubie gra mi się łatwiej"; Błaszczykowski: "walczyliśmy, mieliśmy swoje okazje, daliśmy z siebie wszystko, niestety to Czarnogórcy strzelili dwagole, musimy zacisnąć zęby i skupić się na meczu z Anglią"; Fornalik: "myślę, że w naszej grze możnadostrzec zarówno plusy, jak i
@RafiRK: Cywkę, błagam cię, on siedzi na ławie w Championship i chcesz go powoływać? Po #!$%@?? Gdyby grał w Lechu albo Śląsku(były takie przymiarki) też byś go chciał? Mamy na skrzydłach Błaszczykowskiego, Rybusa, Grosickiego, Peszkę, ewentualnie Obraniaka, wystarczy. Glika tak, ale nie zamiast Perquisa, raczej obok niego. Mierzejewski jest naszym jedynym prawdziwym rozgrywającym, także jeżeli mamy grać 4-5-1 musimy mieć kogoś takiego.
@mordrax: tekst nie jest mój i jest napisany raczej ironią :)

"Gdyby grał w Lechu albo Śląsku też byś go chciał" - a że ktoś gra w tych klubach to jakiś poważny problem w momencie powołania ?

Jeśli Glik będzie grał regularnie w Torino to biorę go w ciemno.

Mamy trzy pozycję do obsadzenia w środku pomocy (4-5-1). Jedna to Mierzejewski jako rozgrywający, druga DM czyli Polanski, a trzecia ? Typuje