Wpis z mikrobloga

Hej, powiedzcie mi tak pi razy oko, ile może kosztować wymiana kompletu filtrów i oleju, klocków i tarcz z przodu oraz łączników stabilizatora w Toyocie Yaris 2003? Mechanik powiedział jak narazie 730zł części, 100zł przegląd + robocizna, uczciwa stawka czy zdziera? Przyznam, że jestem zielony w temacie.
#motoryzacja #wroclaw
  • 30
  • Odpowiedz
@Mufann: 100zł to może wręcz za mało za robociznę, pewnie jak zwykle podał zawyżone ceny części. Policz z 150-200zł za robociznę i sprawdź ceny części, będzie wiedział.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mufann zobacz na allegro części. Ale znając zycie kupi najtańsze i nadrobi tym robociznę, bo 100 zl za robociznę to bardzo mało. Chyba, że to jakiś mechanik co robi podworkowo bez umowy, faktur itd.
  • Odpowiedz
@Mufann: filtr+oleje pewnie 150 Pln klocki + tarcze 250pln łącznik 2x 50, może coś tam jeszcze dojść, może lepszych części użyć i spokojnie do 700dobijesz.
  • Odpowiedz
@Mufann: nie wieem, jaka finalnie kwota ma wyjść i jakiego rodzaju jest to warsztat.
Jeśli nie daj kwitu (na czarno):
Olej to ok 200zl - 250zl (olej +filtr + wymiana)
Hamulce przod (zalezy jaki producent), ale zestawy na przód zaczynają się od ok 150zł do tego ze 100zł można wziąc za robotę (jest to 30min max, więc i tak 200zl za rbh wydaje się być aż nadto)
Łącznik to kosztuje
  • Odpowiedz
@Mufann to samo robiłem w moim szalonym mercedesie a klasa i części mnie wyszły 400zł i 200zł robocizna, to nie wiem co te części do jariski takie drogie xD
  • Odpowiedz
@Mufann: @elczupadupa: @sebameba: Dlaczego próbujecie szacować cenę części na oko, szczególnie porównując z zupełnie innym samochodem? Wejdź sobie na stronę hurtowni części, wyklikaj te części i zobacz ile wyjdzie. Ewentualnie dodaj jakieś 20zł na nieprzewidziane śrubki czy środki typu wd-40.
  • Odpowiedz
same filtry + dobry olej to z 200zł.


@mmarekkk: Na kij komu dobry olej w Yarisie 2003? Zalać najtańsze co dopuszcza w instrukcji producent i zmienić na czas.
  • Odpowiedz