Wpis z mikrobloga

Witam,

Wczoraj złożyłem sobie komputer. Wszystko było okej, używałem go (grałem) przez jakieś 10 godzin. W tym czasie doinstalowywałem sterowniki, programy itd. Więc był również kilka razy restartowany i nie było żadnych problemów. Na koniec przed wyłączeniem była aktualizacja Windowsa (wyłączyłem go z opcją aktualizacji) i poszedłem spać.
Wstałem i chcąc włączyć komputer nic się nie dzieje - nie reaguje na włączenie, nie kręcą się wentylatory, dosłownie nic. Płyta główna jest podświetlona i świeci się na płycie PWR_LED (dioda).

Wyjmowałem już baterię od biosu, próbowałem wystartować PC bez gpu, "na krótko" łącząc za pomocą śrubokręta styków od power na płycie głównej. I nadal nic.

Czy to mogła paść płyta główna? Mimo tego, że do wyłączenia wszystko było dobrze?
Nie mam jak sprawdzić na innej płycie głównej czy zasilaczu (nie mam od kogo pożyczyć). Jakieś porady?

Sprzęt: I5 8400, Asus ROG STRIX Z370-H GAMING, Intel 760p 1TB NVMe, Ballistix Sport LT 16 GB 3200MHz CL16, Gigabyte GTX 1070 WINDFORCE OC, Corsair RM550X.

Pozdrawiam

#pcmasterrace #komputery
  • 18
Odczekaj 1 minutę - 2 minuty, może się załaduje. U mnie ASUS na Z370 przy niewłaściwym OC RAMu czy proca potrafi się tak włączać przez minutę czy 2 minuty wyłączając się i włączając.I na koniec komunikat po włączeniu POST Failed. @Groszeq
@Groszeq: u mnie wszystko się kręci. Ja myślę, że potrzebujesz to rozebrać i jeszcze raz złożyć. Sprawdź czy też procka za mocno nie przykręciłeś.
@nowywinternetach: Zasilacz akurat był nowka wczoraj odpakowany. Płyta z drugich rak tylko, ze wczoraj nic się nie zwieszalo, mulilo, po złożeniu kompa ruszył od buta bez niczego i tak od 18 do prawie 5 rano działał w tym czasie restartowaniem go i nadal wstawał. Obudziłem się około 13 i już kaplica nic nie startuje. Teraz jestem u rodziców i poszukam w gratach „głośniczka” wydającego te pipczenie bo niestety nie dostałem w
@Groszeq: wygląda na problem procesorem bo masz ciemno i głucho pomimo zasilania na płycie. Wyjmij proca i obejrzyj dokładnie czy nie pogiąłeś pinów i nie wpadło ci coś w socket. Poza tym standardowo sprawdź wszystkie wtyczki bo jak procesor nie dostaje 12V po EPS to będzie podobny objaw.

Może też masz na płycie diagnostic LEDs - 4 diody które pokazują co się dzieje w trakcie POSTa, to by pomogło rozeznać się
@nowywinternetach: Nic się nie dzieje.
@keton22: Piny sprawdzone i są okej, są diody, ale żadna się nie świeci. Jak klikam włączenie to po prostu tak jakby nie działał przycisk na obudowie, ale próbując odpalić na "krótko" to samo.
@dwal: wszystkie kable wypiąłem i wpiąłem na nowo i dalej nic - sprawdziłem wpięcie też kabli do zasilacza (bo jest modularny) i nic.
@dwal: Odkręcić i co zobaczyć? Zasilanie jest :) Nawet z tego względu, że pali się dioda power i podświetlenie mobo od dołu do mniej więcej połow.
@Groszeq: może działać ale można to wyłączyć w biosie, dziwne jest to że działa tylko do połowy, może problem jest w zasilaczu i płyta główna nie dostaje wystarczająco energii, najlepiej będzie wszystko podpiąć od nowa jeśli problem dalej występuje to raczej wina zasilacza lub płyty głównej
@Groszeq: jesteś pewny że masz dobrze cpu zainstalowane? Mi się tak działo jak miałem za małą siłę docisku procesora w sockecie ale na stockowym mocowaniu coś takiego nie ma prawa się zdarzyć. Jak możesz to pokaż to komuś obeznanemu bo na odległość może być ciężko.

Jeszcze można jak masz diody/beeper wyjąć i odłączyć wszystko zostawić tylko procka w sockecie. Podłączyć i upewnić się że jest ok wtyk ATX 24 pin i
Zadzwoniłem do znajomego sprzed kilku lat ze szkoły bo przypomniało mi się, że rok temu otworzył chyba serwis komputerowy itd. PC już do niego zaniesiony i jutro prawdopodobnie będzie wiadomo co. Jak coś to dam znać żeby ewentualnie komuś się przydało.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam :)
Sprawa zdiagnozowana. Padł zasilacz. Aż dziwne, ze nowy Corsair RM550x padł. No i trzeba zamówić Seasonica, Corsair mnie mega rozczarował.