Wpis z mikrobloga

@Wejszlo: PSY to pewien klimat. Klimat lat 90tych i transformacji. Teraz mogą co najwyżej pitbulla zrobić tylko z innymi bohaterami bo się wiele pozmieniało. Widzowie również się zmienili i to co wtedy szokowało teraz budzi politowanie. Zreszta patrząc na ostatnie dokonanie Pasikowskiego to wyszedł mu film poprawny, niezłe się oglądający ale nie super ani tym bardziej kultowy. Psom zwyczajnie nie wróżę udanego powrotu w sensie artystycznym bo jeżeli chodzi k
  • Odpowiedz
@Krabowski: ten film powstał taki w takich czasach, żeby przekonać ludzi, że rzeczywiście są takie osoby które walczą z systemem. Może i były, ale ginęły w dziwnych wypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wanzey: #!$%@?, dzięki. Od lat nurtowało mnie, co tam ten pijany jegomość pokrzykuje.

Swoją drogą to scena, w której esbecy wynoszą pijanego kolegę i śpiewają fragment Ballady o Janku Wiśniewskim, o mało co nie wyleciała z filmu, bo Solidarność i dawni opozycjoniści poczuli się urażeni ( ͡° ͜ʖ ͡°) i żądali jej usunięcia. Pasikowski się nie zgodził. I miał rację, skoro film później wyzgarniał szereg
Pangia - @Wanzey: #!$%@?, dzięki. Od lat nurtowało mnie, co tam ten pijany jegomość p...
  • Odpowiedz
@jinofthelamp: Film kultowy a zarazem smutny. Gdyby opisać jednym zdaniem politykę i elity tamtejsze i dzisiejszesze to właśnie tekst z komisji weryfikacyjnej pasuje tu idealnie.

"Czasy się zmieniają ale Pan zawsze jest w komisjach". Kiedyś jak byłem młodszy to oglądałem to ze względu na przekleństwa i pewną brutalność. Dopiero po latach człowiek ma szersze horyzonty i dostrzega zalążki do powstania grup przestępczych w Polsce w trakcie i po transformacji ustrojowej
  • Odpowiedz