Wpis z mikrobloga

#motocykle #honda #cb650r
Kilku mirków (niestety nie pamiętam loginów) deklarowało w tym roku chęć zakupu nowej CB650R, miałbym kilka pytań, bo też chyba się zdecyduję
1. Czy udało wam się wytargować quickshifter (ewentualnie jakieś inne akcesoria) w cenie motocykla? W Anglii ponoć jest to dość powszechne, jestem ciekaw jak u nas
2. Braliście dealerski pakiet ubezpieczenia? Ile was kosztował pierwszy rok? Jeżeli AC+OC by faktycznie kosztowało koło 5% wartości, to bym brał.
3. Ile musieliście czekać na sprzęt od złożenia zamówienia? Pytam bo jeśli by to były np. 4 miesiące to nie opłaca się już w tym roku zamawiać. Pytanie dodatkowe (chociaż to akurat się mogę dowiedzieć w salonie więc to jest zadanie z gwiazdką - nieobowiązkowe ;) ) - czy wpłacaliście zaliczkę, czekaliście na dostawę i dopiero dopłacaliście resztę (tak miałem np. z samochodem ale tam koszt był większy) czy od razu całość?
4. Korzystaliście z jakichś promocyjnych finansowań? Jeżeli oferowaliby kredyt 0% RRSO to nie ma sensu kupować za gotówkę ale tak dobrze chyba nie jest i przy kredycie 0% dowalają jakieś "koszty rozpatrzenia kredytu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Czy części takie jak np. gmole/frame-slidery pasują z wcześniejszej CB650f? Niestety na razie wybór akcesoriów jest dość ubogi w porównaniu do np. MT07
6. Czy ogólnie jesteście zadowoleni z zakupu ew. dlaczego nie
Z góry dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@apee: dzięki za odpowiedź. Czy przy 3x33% te 1500zł to wszystkie dodatkowe koszty kredytu jakie poniosłeś? Pytam bo mam w tej chwili dokładnie połowę na ten sprzęt. Mogę dozbierać resztę w ciągu 3-4 miesięcy ale wtedy już nie pojeżdżę w tym sezonie więc się nie opłaca kupować. Z drugiej strony 1500zl to nie jest dużo i jeśli to jest cały koszt i mogę teraz dopłacić te 1500 i zacząć jeździć, a
@H2o0: dzięki za odpowiedź. Macałem jeździłem MT07 i moim zdaniem (nieobiektywnym oczywiście) ta Honda jest klasę wyżej jeśli chodzi o zawieszenie i jakość wykonania. Jeśli bym miał brać Yamahe, to bym chyba wolał dozbierać do MT09, a przy tej cenie, to tak naprawdę bym wolał Duka 790 (ale tylko dlatego, że mam niedaleko do autoryzowanego serwisu ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Mu_H: CBR, a nie CB
1. Nie, ale słabo się targuje. Dostałem tylko 15% na akcesoria lub darmowy montaż w zależności co taniej.
I 20% na strój.
3. Zamawiałem na początku lipca. Będzie na koniec sierpnia. (A czerwony byłby na koniec września). Więc raczej w tym sezonie możesz nie pojeździć. Zaliczka 1k, reszta w leasing jak motocykl przyjdzie.
@Mu_H: Moje moto (nie cbr) ma podobno we wtorek dojechać do dealera z Wiednia (do tej pory była na odprawie celnej).
Co do negocjacji to uciąłem 3500 od ceny (ale nie zalapalem się na promocje z kuframi) - zamówiłem 09.07.19
OC/AC - 4.5%
Kredytowanie musisz ogarnąć sam, które jest najlepsze dla ciebie. Ja biorę z mbanku jakiś samochodowy - z zamiarem szybszej spłaty. Ogólnie nie czuje żeby 1500 w tym 3x30%