Wpis z mikrobloga

Kupiłem kartę saphire rx580 pulse. Nie kręcą się wentylatory. Nawet przy bootowaniu, ani drgną. Przy obciążeniu też nic. Odłączyłem i podłączyłem konektor i cały czas to samo. Nie jestem w stanie sprawdzić pcie zasilacza bo nie mam innej karty. Karta do oddania na gwarancje? Jak tak to gdzie, bo kupiłem na niemieckim amazonie. W sumie w pudełku mam tylko kartę instalacji i jakaś karteczkę, że wyprodukowano przez saphire. Nie ma nic o gwarancji.
#pcmasterrace #komputery #gry
  • 19
@CherepakhaNinja: Tak, zresztą przy bootowaniu nawet na pół-pasywnym powinny się na chwile zakręcić. Karta uwalona jak dla mnie. Jakby zasiłka prądu nie dawała to byś wogóle nie odpalil do systemu, miałem tak na 1070 jednej, podpiąłem tylko 6 pin zapomniałem o +2, no i niby się włączył ale obrazu zero, do systemu nie leciało.
@CherepakhaNinja Oficjalny sterownik AMD ma opcje fan test (która działa tak sobie) oraz różne opcje ręcznego włączenia wentylatorów np przez przestawienie krzywej zalaczania, zobacz czy Ci to działa. Zasilacz możesz sprawdzić multimetrem oraz możesz spróbować podłączyć te 6+2 pionowe 12V pod odpowiednie gniazdo płyty głównej i zobaczyć czy działa przy większym obciążeniu procesora. Mimo wszystko stawiam na uwalona kartę ale jeszcze zadam takie pytanie: czy podłączyłeś monitor do karty czy do wyjścia
@CherepakhaNinja: Sprawdź czy wentylatory nie są czymś zablokowane, czy kręcą się palcem lekko. Jak masz miernik to sprawdź czy karta daje napięcie na wentylatory, możesz też spróbować je zasilić z innego źródła i zobaczyć czy się kręcą.