Wpis z mikrobloga

mam do wyboru uniwersytet jagiellonski informatyka stosowana na wydziale fizyki astronomii i informatyki lub politechnika łódzka na weeia. Coś tam w webdev pykam, to zielony nie jestem, ale brakuje mi wiedzy ze struktur danych, algorytmów, czyli taka podstawa (zakładam, że zaraz ktoś powie, że naiwnie liczę nauczyć się czegoś w polskim systemie edukacji xD), więc jak już idę na te studia, to chciałbym coś wynieść. Na politechnice podoba mi się sylabus, podstawy AI, te sprawy. Z kolei na UJ również nie jest źle, takie mam wrażenie, inżynieria oprogramowania, programowanie sieciowe i przynajmniej widziałem kampus i wydaje się przyjemny. No i plusik, że w Krakowie jest więcej ofert dla IT. Liczę, że ktoś z wykopowych ekspertów na tagach podzieli się opinią, o ile o UJ czytałem, że jest to "średnia" informatyka, to negatywnych opinii nie widziałem.

#uj #informatyka #politechnikalodzka #studia no i nie bijcie za #programowanie

które

  • UJ FAIS 56.7% (34)
  • Politechnika Łódzka WEEIA 23.3% (14)
  • sprawdzam 20.0% (12)

Oddanych głosów: 60

  • 14
  • Odpowiedz
@Fristo: BaCa to taki system, gdzie studenci wysyłają programistyczny kod dotyczący jakiegoś zadania, a system sam sprawdza czy to zadanie zostało wykonane poprawnie. Rzeczywiście, UJ-otowska wersja SPOJ-a.
  • Odpowiedz
@xoxxox: no na FAIS raczej słaba infa, dużo słabsza niż na WMII, gdzie informatyka stoi zaraz po AGH. Obie opcje podobne, zależy gdzie mieszkasz i jak z dojazdem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WojtkOOO: sorki xD a nie obiło ci się może o uszy czy z fais na wmil są możliwe ewentualne transfery po 1. semestrze czy jak to tam działa na UJ? Na ten fais bankowo raczej idę ale tak z ciekawości sobie teraz pomyślałem
  • Odpowiedz
@xoxxox, z tego co wiem to owszem, są możliwe, ALE: musisz mieć wysoką średnią ocen po semestrze; przedmioty muszą się w miarę pokrywać z tymi na wmii; potrzebujesz zgody rektora.
Dla chcącego nic trudnego, ale musisz mieć dużo szczęścia.
  • Odpowiedz
@WojtkOOO: 60 ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale pytam czysto w gdybaniu, po dostaniu się, trzeba się jeszcze utrzymać. w sumie na wmil wszystko fajniejsze, i kursy, i koła xD nic dziwnego, chociaż przy kołach to każdy student z UJ chyba może się zakręcić, nie ma ograniczenia do wydziału only. tak czy inaczej thx za odpowiedź
  • Odpowiedz