Wpis z mikrobloga

36/100 #100perfum #perfumy

Witajcie drogie Miraski. Dawno mnie tutaj nie było, więc chciałem powrócić z czymś wyjątkowym, aby to był taki powrót z przytupem. Dziś opiszę Wam zapach, który szybko stał się na naszym skromnym tagu hitem i przez niektórych nazywany jest "nowym zapachem wykopka". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ROJA DOVE Elysium Pour Homme Cologne (2017, EdP)

Mój pierwszy kontakt z tą superekskluzywną marką miałem kilka lat temu, gdy w jednej z Warszawskich perfumerii zobaczyłem dość skromną wysepkę z flakonymi, których wygląd wręcz ociekał przepychem. Na pierwszy ogień poszła męska wersja Enigmy, której nazwa wywodzi się najprawdopodobniej ze zmienności tego zapachu w czasie. Nie uwiodły mnie, bo jeszcze wtedy byłem fanem francuskich świeżaków typu Bleu de Chanel i innych takich.
Gdyby ktokolwiek spytał mnie, jak pachnie bogactwo, ten zapach jest pierwszym, co przyszłoby mi na myśl. Nie chodzi tu o zwykłe, burżujskie bogactwo kalibru złotych łańcuchów, zębów, zegarków czy podkładek pod myszkę, a bardziej bogactwo zapachu i kompozycji.
Sam zapach podobno powstał po to, by konkurować z Aventusem w segmencie premium.

Po całym dniu testów i jednym, ale solidnym teście globalnym, jestem w stanie już nieco o nim powiedzieć. Otwarcie jest cytrusowo-świeże, kręci w nosie. Dostajemy głównie grejpfruta z czarną porzeczką,mocno cytrusową wetywerią i całą masą innych rzeczy w tle, których nie jestem w stanie wyszczególnić. Wszystko to łączy się w idealną, harmonijną całość. Ciężko mi w ogóle wyłapać poszczególne nuty. Będę z Wami szczerzy. To chyba najtrudniejszy do opisania zapach, jaki kiedykolwiek miałem przyjemność recenzować. W skład tej kompozycji wchodzą aż 22 składniki. Z jednej strony, jego styl jest uderzająco podobny do Aventusa, jednak moim zdaniem przy Elysium jest on niemalże liniowy. Namiętnie testuję go od wczoraj i przy każdej aplikacji pachnie mi inaczej. Na moment obecny wyczuwam ozon i chlor taki, jak na basenie. Przed oczami mam zapach, który wyczuwa się bezpośrednio po letniej, ulewnej burzy. Dwadzieścia minut później znów czuć cytrusy, tym razem z ziemią i dodatkowo jeszcze jakieś drewno pobrzmiewa w tle. Wczoraj wieczorem był to niemalże klon Aventusa, a dziś rano dostałem za niego kilka komplementów w pracy od różnych kobiet i pachniał jak Sauvage na wysublimowanych, bardzo naturalnych sterydach. Jako, że skomponowany został przez samego Roję, jest on nieoczywisty, bardzo zmienny w czasie i praktycznie każdy kolejny niuch niesie za sobą inne doznania, oraz odbiór zapachu. Coś wspaniałego.

Teraz przechodzimy do nieco mniej optymistycznej części wpisu, a mianowicie, jego parametrów użytkowych. Za ponad 10zł/ml spodziewalibyśmy się, że na skórze trzymać będzie cały dzień, a jego projekcja będzie dusić ludzi na 5m do przodu. Nic bardziej mylnego.
Trwałość jest dość przeciętna, trzyma mi jakieś 5/6h na skórze. Projekcja.. cóż. Po godzinie staje się bliskoskórny. Testowałem go co prawda w temperaturze ok. 20 stopni w biurze i myślę, że jego projekcja jest zarówno zaletą, jak i wadą w zależności od sytuacji. Do biura nadaje się idealnie, a w upały nie powinien dusić. Na fragrze piszą, że jest to zapach typu Aromatic Fougere. Nie wiem, kto wymyślił takie bzdury.

Tak przy okazji. Chciałbym pozdrowić dwóch bardzo pozytywnych perfumowych świrów, panów @ZnubionekFan oraz @SnoobDuog , z którymi wspaniale mi się wczoraj rozmawiało przy okazji odbioru dekantu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typ: woody-citrus
Zapach: 10/10
Trwałość: 5/10
Projekcja: 5/10
Oryginalność: 7/10
Komplementy: 10/10
Podobne zapachy: Alexandria Fragrances Zion, moim zdaniem też Creed Aventus.
Cena: 1200zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 36/100 #100perfum #perfumy

Witajcie drogie Miraski. Dawno mnie tut...

źródło: comment_CBYfx5NdmRCoyKl6TrMcJwyWjn6iyfm6.jpg

Pobierz
  • 49
Mnie się mimo wszystko wydaję, że to jest bardzo mylne podejście że wydaję 1000zł to musza być mega parametry.
Przewąchałem dziesiątki niszy i premium designerskich jak TF. Letnie TF- też oscylują w okolicach 1000 a parametry znacznie gorsze od Elysium. Miałem do czynienia ze świetną marką Fragrances Du Bois, która opiera swoje zapachy o ekologiczne olejki oudowe - 560 Euro za 50ml flakon. Parametry mocno średnie ale conajmniej jeden zapach który poznałem
@SnoobDuog: @kraktcz
właśnie zapomniałem o tym napisać. To jeden z naprawdę nielicznych zapachów, którym mogę szczerze i bez żadnych wyrzutów sumienia dać 10 za zapach, biorąc pod uwagę jakość kompozycji oraz użytych składników i fakt, że niesamowicie mi się on podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie żałuję ani jednego grosza wydanego na to arcydzieło.
@KaraczenMasta: Gdyby nie brak czasu to pewnie zagadalibyśmy siebie na śmierć o tych perfumach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie miałem okazji testować Aventusa, ale Elysium to moje wyobrażenie o nim. Świetny, bardzo złożony zapach. Jeden z nielicznych, gdzie dominacja cytrusów zupełnie mi nie przeszkadza. Projekcji to on za bardzo nie ma, ale 8-9h na mnie wytrzymał. Zion ma podobny drydown i genialną brzozę, na którą liczyłem u
@SnoobDuog: @KaraczenMasta: pytanie tylko co to są mega parametry. Dając ponad tysiaka oczekuje się jednak tego, że na takie rzeczy jak parametry narzekać nie będziemy. Nie musi być to bestia jak Interlude ale te 2-3 godziny powinny byc jednak od nas wyczuwalne, jeśli tak nie jest to zostaliśmy zrobieni w ciula przez producenta. Co mi wtedy po jakości składników jak ani ja ani nikt z otoczenia nie będzie tego wyczuwał,
@KaraczenMasta: @SnoobDuog: Dodam jeszcze, że każdy inaczej ocenia perfumki, więc moja opinia może być dla Was śmieszna itd. ale ja daje 10 perfumom, które dają mi niesamowitą radość z noszenia. Uwielbiam aromat Eau d' Orange Verte ale jedyna szansa aby cieszyć się tym zapachem to noszenie flaszki ze sobą i dopsikiwanie tego, a to chyba nie o to chodzi. Amouge czy nawet taki Tom Ford pokazali, że można zrobić lekkie,
Moim zdaniem na kwestię trwałości można patrzeć z dwóch stron - jest prawda czasu i prawda ekranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak bardziej na poważnie to z jednej strony można powiedzieć, że perfumy pokroju Roja są po prostu stworzone dla ludzi, którzy nie będą rozpamiętywać utraty każdego psiku, bo ich kurła na to stać. A liczy się tu kompozycja. Ale z drugiej strony {i ja się przychylam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_love: btw moim zdaniem żaden cytrusowy/owocowy zapach w którym użyto naturalnych olejków a nie syntetycznych ulepów będzie miał problem z parametrami. Tak chciał bóg, owoce itp pachną świeżo ale krótko, olejki sie szybko utleniają. Łatwo zrobić killera w którym jest tytoń, mirra, oud albo inne tego typu ciężkie nuty bo one po prostu są #!$%@? potężne. A taki cytrusik no sorry. Mamy kłopot.
Wracając do Elysium, moim zdaniem parametry są średnie,