Wpis z mikrobloga

Witam, orientuje sie może ktoś jak wyglądał by kierunek wojskowy na spawanie?, Bylem u siebie w miescie w WKU i powiedzieli mi ze najpierw musial bym zrobic słuzbe wojskową po czym wtedy mógłbym isc na kierunek spawania zawodowego, lecz ciągle powtarzał ze zazwyczaj biorą "specjalistów", to nie wiem czy dziala to w strone szkoly, idzesz po służbie do jakiejs szkoly po czym ucza sie wszystkiego wymaganego do tego aby zostac dobrym spawaczem wojskowym czy poprostu trzeba najpierw miec dobre doswiadczenie+ papiery i wtedy cie wezma, cos na zasady zwyklej pracy, robią oferte pracy, ludzie idą robią próbki i dostaja sie lub nie.

Dodam ze znajomy rodziny jest na wyzszym stanowisku w wojsku i byc moze moglby mi cos zalatwic, lecz czy to sie ogolnie oplaca?, bo majac 24 lata, marnowac 2/3 lata na szkole wojskową(jeśli tak to jest, chyba ze odrazu po sluzbie mozna isc na pomocniczne prace spawalnicze) aby byc moze dostac kontrakt w wojsku na prace lub po jakims czasie moze byc tak ze nie dostane kontraktu i wtedy jestem w pupie
Czy lepiej normalnie isc do pracy i zdobywac doswiadczenie + wtym czasie tez uczyc sie jezykow i jechac na zachod?
A co do umiejetności spawania to nie jestem wybitny i nie mam az tak duzo doswiadczenia lecz bardzo lubie spawac i bardzo szybko sie ucze, i czy wlasnie takie osoby tez mają miejsce/szanse w wojsku?
#pracaspawaczamnieprzeistacza #wojsko #spawanie #militaria #praca
  • 5
@Grzybol1551: O kontrakt nie masz coś się martwić - trzeba konkretnie namieszać, żeby nie dostać przedłużenia.
Większy problem z trafieniem na konkretne stanowisko spawacza. Takie coś raczej tylko przez znajomości. Inaczej naobiecują Ci cuda, żebyś tylko się przyjął na dowolne stanowisko, "a po miesiącu-dwóch przeniesiesz się na spawacza". Z miesiąca zrobi się rok, a z roku pięć (;
Pomoc spawacz w cywilu zarabia niezłe pieniądze, więc dobrze bym sobie to policzył
Dzięki za odpowiedzi, juz mniej wiecej wiem jak to wygląda, czyli ogolnie jako spawacz raczej sie nie pchac do wojska bo różnie z tym może byc

@Francisco_dAnconia: Mógłbys mi wytłumaczyć o co ci chodziło w tym co napisałes?:
"Pomoc spawacz w cywilu zarabia niezłe pieniądze, więc dobrze bym sobie to policzył na Twoim miejscu."

to znaczy ze normalny spawacz moze zglośic sie do niektorych prac/kontraktow i zarobic niezle pieniądze zamiast bawic