Wpis z mikrobloga

@zurawinowa @gav @Krzysiek1203_88 @cooffeey @Namib @KeiOn @czarny_nindza @suhy @Pherun @KeiOn @stealth_digger

Po pierwsze:

Wrzuciłem taką oto prowizorkę strony: http://www.lopatafm.emtebe.com

Można tam będzie zamieszczać linki do kolejnych podcastów wraz ze spisem treści i wyjaśnieniem, co nasz czeka w konkretnych audycjach. Oraz informować o terminie kolejnego podcastu. Chyba to lepsze rozwiązanie niż Pokazywarka, bo tu można istotne informacje upchnąć na jednej stronie, a nie na kilku. Minusem może być to, że tylko ja mam dostęp do edycji strony, a nie wiem czy za każdym razem jak zrobimy nowy podcast, będę akurat dostępny by go podlinkować.

Co myślicie o tym? A może jakieś inne rozwiązania?

Po drugie:

Zdało się słyszeć głosy, że nie piszemy czasów od których zaczynają się poszczególne audycje. Można by to rozwiązać tak, że wrzucalibyśmy podcast jako set na SoundCloud. Jak to działa, mogliście się przekonać gdy dawałem link do jingli. Były one wrzucone jako set - czyli kilka plików w jednym odtwarzaczu. Włączenie pierwszego pliku spowoduje, że jak ten się skończy to od razu z automatu włączy się kolejny na tej set liście i tak do ostatniego pliku.

Zatem mogłoby to ułatwić montaż, bo wrzucalibyśmy każdą audycje osobno, każdy jingiel osobno i każdy utwór muzyczny również. Wiecie? Pierw wrzucamy plik ze startowym jinglem, potem plik z zapowiedzią, dalej z jakąś audycją, jakaś muzyką, jingiel, kolejna audycja i tak dalej. Wtedy każdy kto nie jest zainteresowany odsłuchem całości, będzie mógł sobie odsłuchać tylko to - co go zainteresuje.

Minusem tego rozwiązania jest to, że będzie potem problem by zarchiwizować cały podcast, bo będzie on w kilkunastu plikach a nie w jednym. A archiwizować musimy by dało się pobrać w mp3, bo SC ma ograniczenie do 2 godzin, więc nie zmieszczą się kolejne podcasty.

Co Wy na to? Dobry pomysł? No chyba, że jednak ktoś woli posiedzieć i zmontować podcast w tradycyjny sposób - jako jeden plik mp3.

#lopatafm #wykopradio
  • 16
  • Odpowiedz
@KeiON: to jak możesz dwa - to chyba jest to bez sensu. Bo można wrzucić na SC całość i po prostu do spisu treści dodać czas, w których zaczynają się poszczególne audycje. Chyba najprostsze rozwiązanie :>
  • Odpowiedz
@Emtebe: Ja nagrać mogę zawsze, to jest akurat najmniejszy problem, ale...

ale mam wiele wątpliwości. Dużo osób zakopało drugi podcast, niewiele wykopało. Było gorzej niż przy starcie. Moja audycja stanowi jakąś 1/4 całości, to zdecydowanie za dużo. Jakość dźwięku jest taka sobie, sam osobiście nie potrafię tego poprawić. Ci, którzy mieli wszystkim zarządzać zapadli się bez słowa pod ziemię.

Czarno to widzę, ale jeśli będzie robiony trzeci podcast, to na mnie
  • Odpowiedz