Wpis z mikrobloga

Witam mam hdd Toshiba P300 1tb od ponad pół roku(mam na nim gry, filmy itd system na ssd) i do tej pory było świetnie jednak co jakiś czas zacząłem słyszeć dość głośne pyknięcie z PC, które słychać nawet przy wentylatorach na obudowie ustawione na pełną parę plus coś, co przypomina dość mocne zwalnianie i przyśpieszanie nie jestem pewien czy to z dysku, bo jest to losowe i nie mogę ustalić, ale wystąpiło to przy uruchomieniu benchmarku w HDTune(kiedy nacisnąłem start był stuk, szybkość rozpędu, stuk i znowu rozpęd i dopiero benchmark sie rozpoczął), czasami podczas grania w gry a czasami podczas przeglądania netu czyli teoretycznie kiedy nic nie było z dysku czytane plus odczyty SMART są strasznie dziwne. Wartość RAW, curret oraz worst podwyższają się i zmniejszają dla pewności sprawdziłem w tym samym momencie w crystaldiskinfo i tam pokazywało za każdym razem to samo dodaje zdjęcie z numerami w kolejności robienia oprócz tych stuków nic niepokojącego się nie dzieje PC chodzi bez problemu.
#hdd #komputery #pcmasterrace #sprzetkomputerowy #dyski
Extreme996 - Witam mam hdd Toshiba P300 1tb od ponad pół roku(mam na nim gry, filmy i...

źródło: comment_DQZxRXaxPi0LoXK7E1czowNUyILMAMPY.jpg

Pobierz
  • 14
@Extreme996: dziwnie Ci ten dysk zwalania. Miałem Toshibę P300 3GB i dwa miesiące przed upływem gwarancji odesłałem z powodu bad-sectorów. Przysłali drugi taki sam, aktualnie jest z nim OK.
@robid: Wydaje mi się że problem zaczyna się pogłębiać w trakcie uruchamiania Battlefronta 2 oraz Wiedźmina 3 miałem trzy stukot między tym odgłos rozpędzania się dopiero po tym obie gry się uruchomiły dodatkowo miałem stukoty podczas gry którym towarzyszyły dwa freeze obu gier i dopiero po ponownym rozkręceniu(tak brzmi odgłos który pojawia się zaraz po stukocie) gry się odwiesiły screen zaraz po tym jak skończyłem testować na obu grach tym razem
Extreme996 - @robid: Wydaje mi się że problem zaczyna się pogłębiać w trakcie urucham...

źródło: comment_1dBVlQ0MQA26NFE7sR5y3kMrRvoyeTC7.jpg

Pobierz
@Extreme996: możesz wziąć dysk i podpiąć do innego kompa i sprawdzić czy nie będzie spadków transferu wynikających z zacinania się. Według mnie dysk jest do wymiany.