Wpis z mikrobloga

Akwamirki! Uważajcie na glonojady syjamskie. Kupiłem cztery te małe #!$%@?, pełen szczęścia i zadowolenia, bo fajne, małe, trochę urośnie, glony szama. W ciągu tygodnia albo dwóch (nie było mnie w domu) zamordowały 3 kiryski (najprawdopodobniej) plus zaczynają się agresywnie zachowywać wobec zwykłych glonojadów (tak, wiem, że to niepoprawna nazwa) i innych rybek. Małe #!$%@? do oddania, bo jak podrosną to mi mogą skalary zamęczyć.

Ktoś chce z #bielskobiala / #slask ?

#akwarystyka
DominaTuByla - Akwamirki! Uważajcie na glonojady syjamskie. Kupiłem cztery te małe #!...

źródło: comment_iK4tReGqS9jyQwjydIST2cMHNG1pl7sw.jpg

Pobierz
  • 6
@DominaTuByla: to prawda. Nigdy ich nie miałem. Miał mój ojciec, jeszcze w latach '80. Jak dwa samce się biły to fruwało wszystko w stulitrowym akwarium. Ryba specyficzna, nie do towarzyskiego. Każdy popełnia błędy. Ja kiedyś nabyłem czerwieniaki dwuplame(piękna ryba).Skalary dostawały non stop. Koniec końców, po tygodniu czerwieniaki oddałem. Im piękniejsza pielęgnica, tym bardziej agresywna. Zgadzasz się @papja ?
@Polanin: bo nagle zniknęły 3 kiryski, które miały prawie 4 lata. Wszystkie na raz, akurat po wpuszczeniu tych małych #!$%@?ów. Poczytałem, że są agresywne, np. jako małe to wobec kirysków właśnie.
@Ochlapto: nie dwuplame, to na pewno ;). Miales hodowlane guttatusy. Sa prześliczne pielęgnice u ktorych agresji brak- Alcolapia alcalica np. Łagodne krówki z ADHD :D.