Wpis z mikrobloga

Czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć jak zabezpieczyć swój dekoder satelitarny żeby mi się nie włamywali? Mam Vu+ Solo 4K i wypuściłem na świat porty żeby móc korzystać z TV w drugim mieszkaniu poprzez Kodi z wtyczką Enigma2 Client. Wszystko działało dobrze ale do czasu. Ktoś notorycznie włamuje mi się do dekodera i korzysta z mojej telewizji. Jak oglądam bezpośrednio z dekodera to wyświetla mi się i tak użycie konwertera A i B przez co np. nie mogę oglądać już z KODI czy PC bo wywala mnie na dekoderze. Dekoder zabezpieczony ciężkim hasłem, porty znane tylko mi a i tak ktoś umie to obejść. Chciałbym to zabezpieczyć bez użycia VPNu bo nie orientuje się w nim. Ktoś może mi pomóc?
#linux #dekoder #cccam #kodi #internet #pcmasterrace
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzetson: jesteś pewny że kodi samo Ci nie loguje się do dekodera? Mam na raspberry i domyślnie jest ustawione na automatyczne łączenie się z serwerem telewizji.
  • Odpowiedz
@aliosza: z resztą jak jest wykorzystywany konwerter A i B, to zgodnie z Twoim twierdzeniem nie włączałby się wirtualny C tylko wciąż byłoby A i B a tak to już moją różową wywala z dekodera
  • Odpowiedz
@dzetson: Co ci zwraca polecenie…

cat /etc/enigma2/settings | grep -i config.OpenWebif.auth
…?
Sprawdza ono, czy włączona jest autentykacja (logowanie) na webowym interfejsie Webif i na samym strumieniowaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzetson: troche dziadek ale możesz zainstalować na nim openwrt i postawić tam openvpn. Później musisz zainstalować klienta na kodi i nim wdzwaniac się do serwera. No i pewnie będzie trzeba pogrzebać przy routingu aby wpuścić kodi do twojej sieci w której siedzi dekoder.
  • Odpowiedz
@dzetson: publiczne IP i stałe? jak stałe to jeszcze możesz po stronie serwera ograniczyć możliwość łączenia tylko z jednego IP. A jak publiczne i zmienne to jakiś dyndns i podobny scenariusz.
  • Odpowiedz