Wpis z mikrobloga

#sprawaflagi Wczoraj otrzymałem pismo z prokuratury odnośnie "zdjęcia polskiej flagi umieszczonej w sedesie z podpisem "spuśćmy nacjonalizm tam gdzie jego miejsce"" Cała treść tutaj: http://pokazywarka.pl/y3ysgm/

@BedeDobry @tajek @Ned @AVenuVe @redheart @Wulfee @k4k7u5 @unstyle @Bimbermaeister @jestembordo @jestem_legenda @Saemiel @jacek1982 @informatyk @dawidkiller3 @wollypat @Bsasello @vince87 @Insine @dofist @pawelwykop @lan @fermento @wollypat @austra @Typowy_polak @RetSnom @PrawoOstateczne @Insine @Wickerie @Aleksander_Newski @winnux @PrawoOstateczne @steemm
  • 22
  • Odpowiedz
@angello: #!$%@? ciekawe czy jakbym tak sierp z młotem wrzucił do kibla i byś zrobił identyczną sprawę to też by olali ...

Wychodzi na to że nie ma co szanować flagi polskiej bo to tylko flaga a jej historia mało obchodzi większościowe grono komunistyczne zasiadające w sądownictwie.
  • Odpowiedz
Spokojnie :) to tylko pismo informujące o tym, że nie będę pokrzywdzonym w tej sprawie, bo został narażony interes wyższej instancji - Państwa. Zła wiadomość jest taka, że nie będąc pokrzywdzonym nie mogę wnieść sprzeciwu przy ewentualnym umorzeniu sprawy. Dobra wiadomość jest taka, że wszczęto śledztwo (a mogli umorzyć) i coś się dzieje.
  • Odpowiedz
@vince87: @angello: Jeżeli nie jesteś pokrzywdzonym, nie jesteś też stroną w sprawie, ergo o postanowieniach prokuratury a później i sądu nie będziesz informowany. Mam z tym do czynienia codziennie. Możesz zawnioskować do Prokuratury o przyznanie Ci statusu oskarżyciela posiłkowego ale z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością nie zostanie Ci przyznany. Z tego co się orientuję możesz uczestniczyć w rozprawie jako publiczność jeżeli sąd nie wykluczy udziału publiczności. Aby to
  • Odpowiedz
@angello: Możesz, tylko pewnie nie udzielą Ci informacji ponieważ nie jesteś stroną w sprawie. Z tego co się orientuję możliwe, że z uwagi na interes publiczny i na to, że pokrzywdzonym jest Państwo Polskie, to rozprawy będą jawne i jedyne co możesz zrobić, to dowiedzieć się kiedy będzie rozprawa i uczestniczyć w Niej jako publiczność - może to zrobić każdy jeżeli rozprawa nie będzie decyzją sądu zamknięta.
  • Odpowiedz
@Walec: tylko skąd będę wiedział czy jest rozprawa skoro nawet informacji o tym czy sprawa nie została umorzona nie będę miał :( a przecież nie będę miesiąc w miesiąc dzwonił do sądu :(
  • Odpowiedz
@angello: Jest mniej więcej tak jak napisał @informatyk, musisz się dowiadywać co jakiś czas. Może udzielą Ci info telefonicznie (to zależy od Pani przy telefonie), a tak to powinna być informacja o aktualnych wokandach w sądzie na takiej tablicy - można tam wleźć normalnie.
  • Odpowiedz