Wpis z mikrobloga

Poniżej są wyniki mojej dziewczyny, która robiła krzywą cukrową. Oprócz tego ma zespół policystycznych jajników i lekarz zalecił jej dietę o niskim indeksie glikemicznym i wysiłek fizyczny 3x w tygodniu oraz przepisał metmorfinę.

O żywieniu trochę jem i z badań wynika, że nieco lepsza jest dieta niskowęglowodanowa więc pomogłem jej przejść na taką i stosuje ją od 2 dni. Mówi, że jest zmęczona, ale zakładam, że z początku to normalne i organizm nauczy się czerpać energię z zapasu tłuszczu. Na pełną dietę ketogeniczną jej nie namówię więc liczę na to, że jej przejdzie.

O wysiłek fizyczny też zadba, może nawet konkretniej niż te 3x w tygodniu, żeby poprawić tą odpowiedź insulinową.

Zastanawiam się natomiast czy konieczne jest stosowanie metmorfiny zakładając, że będzie przestrzegać zaleceń dietetycznych i zwiększy wysiłek fizyczny? Raczej jest przeciwna braniu leków bez potrzeby i osobiście uważam, że w jej wypadku mogą nie być konieczne.

#dieta #medycyna #farmacja
jegertilbake - Poniżej są wyniki mojej dziewczyny, która robiła krzywą cukrową. Opróc...

źródło: comment_n0zzjB5V0QmAaeGaELZLml6uQaJs5COQ.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jegertilbake: wystarczy deficyt i zmniejszenie % BF ... nie musi być low carb zresztą naprawdę mało jaka u mnie pacjentka na taką dobrze reaguje. Zwiększenie AMPK - aktywność, wiecej snu, mniej stresu. Dodatkowo dla kobiety żadnych IF czy przerw w dostępności energii przy PCOS. Metformine jak najbardziej powinna łykać do czasu poprawy.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Btw te Twoje pacjentki sie wycofuja po paru dniach, bo sie zle czuja? Z tego co ja sie orientuje to trzeba przetrzymac ta dieta 1-2tyg i wtedy ocenic a nie rezygnowac przy pierwszych objawach zlego samopoczucia.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: do czasu poprawy stosować ¯\_(ツ)_/¯, nie mówią o high carbie, ale po co ograniczać te węgle, jeśli źle na to reaguje. Na pewno rozlozenie nie tyle indeksu co ładunku glikemicznego (który jest ważniejszy) pomoże w samopoczuciu w ciągu dnia i po posiłkach. Wywalenie produktów przetworzonych na start, zadbanie o przewagę MUFA w diecie nad SFA, błonnik w posiłkach.
  • Odpowiedz
@Kasahara: ona jest w stanie prowadzic bardziej radykalne zmiany niz przecietna karynka jakby co xD Ale ma to zapotrzebowanie ok 1200, zaleznie od wysilku w dany dzien wiec myslalem, zeby robila 6 posilkow po 200kcal (wlasciei to robila 3 i jadla po 50% ich).
  • Odpowiedz
@Vermicularis: Szkoda 150zl na to, ten lekarz nie byl dietetykiem tylko ginekologiem a dietetyka to taka dziedzina gdzie jest 2000 opinii i trzeba czytac samemu badania albo probowac na sobie to co wydaje sie miec sens i szacowac wtedy czy cos dziala czy nie.
  • Odpowiedz
@farmaceut: Mozesz rozwinac? Mnie przestraszyla lekko lista skutkow ubocznych. Zakladajac, ze wszystko pojdzie okej w jej wypadku z metmorfina to jakiej zmiany moze sie spodziewac za 3 miesiace? Bo tyle zalecal brac to lekarz do czasu kolejnej wizyty. I ponawiam pytanie czy twoim zdaniem sama zmiana trybu zycia nie wystarczy?
  • Odpowiedz
@jegertilbake: O esu... lista skutkow ubocznych, ile mozna... Rozwine to tak, ze lek dziala dobrze, bo nie powoduje hipoglikemii w zadnym wypadku, a poza tym wplywa korzystnaie na profil lipidowy. Jesli jej trzustka dziala wzglednie dobrze, to unormuje sie cukier i moze bedzie mozna odstawic, jesli bedzie przez reszte zycia trzymac sie diety.
Mozesz probowac, ale ja bym dodatkowo radzil stosowac metformine
  • Odpowiedz
  • 2
@jegertilbake metformina z sukcesem jest stosowana w PCOS, trzymać się zaleceń lekarza, a powinno pomóc nie tylko w wyrównaniu glikemii i insulinoopornosci, ale i dobrze zrobi tutaj ogólnie "na hormony".
  • Odpowiedz