Wpis z mikrobloga

@dpc8: Przecież tu cały ten róż to tx po 1sat. Patrz jaka ilość. Na ok 25MB pojemności. Spam bez żadnych wątpliwości.

Tx mixerów to ok 4% wszystkich tx. Większość z nich to wasabi. Scentralizowane mixery od jakiegoś czasu zdychają jeden po drugim, co nie dziwne. Hmm, nie wiem dlaczego ale w tej chwili jak patrzę to nadzwyczaj mało transakcji wasabi. Zawsze jak patrzę to robi ok 1 rundę na blok.
  • Odpowiedz
@dpc8: W ogóle co się dzieje to są jakieś jaja po prostu. ponad 10h mempool pusty. Praktycznie cały czas 1 blok w kolejce. Większość bloków nie zapełeniona w całości. Popatrz na staty ostatniego bloku. Też cały nie zapełniony a jak wyoskie opłaty. Średnia 24sat. Praktycznie brak tx z niskimi opłatami. Przecież od kilkunastu h każda tx 1sat ci przejdzie w najbliższym bloku, najwyżej w drugim. Widać jak portfele i gioełdy
cyberpunkbtc - @dpc8: W ogóle co się dzieje to są jakieś jaja po prostu. ponad 10h me...

źródło: comment_2uxJ4Ew9a2waB78bVCXUXAw7VPRMxebr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dpc8: A g---o serwis oczywiście cały czas przy takim mempoolu szacuje 30sat... https://bitcoinfees.earn.com

The fastest and cheapest transaction fee is currently 30 satoshis/byte, shown in green at the top.
For the median transaction size of 255 bytes, this results in a fee of 7,650 satoshis.

To co się dzieje to po prostu niedbalstwo na ogromna skalę. Wystarczy że bloki chwilę wolniej powpadają, spiętrzy się lekko tx i przez te opłaty
  • Odpowiedz
@dpc8: Doskonały przykład tego jakie fee wszedzie jest dobierane. Mempool pusty, ostatni blok wpadł zaraz po poprzednim i zapełniony tylko w wysokości 67kB. Zawarte w nim wszystkie tx. Średnia fee? 49sat (1,29$) Przy pustym mempoolu i prawie każdym bloku nei zapełnionym do końca. Zajebiscie :D

To nie jest normalne. Wszystkie te serwisy szacujace fee chyba biorą średnia z killku ostatnich dni, bo nie widzę sensu żeby tak wyoskie ustawiały.
cyberpunkbtc - @dpc8: Doskonały przykład tego jakie fee wszedzie jest dobierane. Memp...

źródło: comment_qGiiZhncLVnsuuBVfDxddmx7bb2DHPOJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dpc8: Aaaa wałsnie. Mam dobre pytanie. Z racji że wasze BitGo obsługuje portfele praktycznie wszystkich dużych giełd (poza coinbase i binance, cała czołówka korzysta z waszych usług) powiedz mi czy wy sami wspieracie pełny segwit? Czy umożliwiacie podpisywanie tx na adresy bech32 oraz czy sami jesteście w stanie wspierać multisigi w BIP173?

Bo wiesz, jeżeli takie BitGo, nie ma wsparcia dla segwita, to może ono stanowić główny hamulec przed rozwojem
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: P2SH od prawie początku, potem wysyłanie na bech32, a parę miesięcy temu także odbieranie na bech32.

Ja tam nie wierzę w "spam". Czasem ktoś np. konsolidację robi - mają 100k małych utxo i robią z tego 10 dużych, ustawiają małe fee, bo im się nie śpieszy i tyle.

A fee estimation to inna bajka. Wiele instytucji ma to w nosie. Woli przepłacić nawet jak jest mempool pusty, niż w
  • Odpowiedz
@DzikiNick: Na androida to w tej kolejności:

1. Samourai Wallet. Bezkonkurencyjny. Nic mu nie brakuje a dodatkowych bajerów ma więcej niż cała reszta razem wzięta. Po prostu zostawia wszystko daleko w tyle.

2. Mycelium. Obecnie bardzo przyzwoity portfel. Jednak to po prostu zwykły portfel, taki jak powinny być normalnie, standardowo wszystkie portfele. Wybija się tylko dlatego że reszta jest
  • Odpowiedz
Ja tam nie wierzę w "spam". Czasem ktoś np. konsolidację robi - mają 100k małych utxo i robią z tego 10 dużych, ustawiają małe fee, bo im się nie śpieszy i tyle.


@dpc8: Możliwe że ktoś sprzątał, może nawet giełda adresy depozytowe do cold walletow, jednak jeżeli chodzi o spam, to nie są to podejrzenia czy legendy. Wielokrotnie udowadniamy, całe opracowania różnych fal spamu są w necie. Raz nawet powiązanie tx spamowych wraz ze wskazaniem skąd pochodzą odkryła przypadkiem analiza oxt.me
Mogę ci podrzucić jakieś linki, ale wystarczy w google wpisać i znajdziesz sporo o starych spamach.

P2SH od prawie początku, potem wysyłanie na bech32, a parę miesięcy temu także odbieranie
  • Odpowiedz