Wpis z mikrobloga

@ciasteczkowy_otwur: przysypać żeby chwasty nie wychodziło spod spodu, mniej pielenia, ziemia nie wysycha tak mocno, delikatna dekoracja. Zapłaciłem 20 funtów ( tyle co za paliwo tak na prawdę) za około 10m3. Sprzedają lokalnie po około 50 za bigbaga( 1m3) albo koło 80-100 za taką przyczepkę. Ja kupiłem od typa co drzewa ścina i trzeba było mu to gdzie zrzucić :)
adekad - @ciasteczkowy_otwur: przysypać żeby chwasty nie wychodziło spod spodu, mniej...

źródło: comment_2WmSpYFPfE75l2aRFoi7bAJ8WgbCBldc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dobrohoczy garbniki w takich stężeniach nie będą aż takie groźne. Więcej korzyści niż szkód.

@adekad daj na te świeże zrębki nawozu azotowego, bakterie rozkładające zrębki będą konkurować o niego z roślinami.
  • Odpowiedz
@Dobrohoczy same liście mają więcej garbników od suchej masy drzewa i kory. Poza tym po rozdrobnieniu szybciej się kompostują - a to w przypadku orzecha największy problem, zostają w ziemi na długo w całości jeżeli ich nie rozdrobnisz. Moim zdaniem każda biomasa jest cenna, zwłaszcza przy takich deficytach wody jakie mamy obecnie - im jej więcej, tym lepsza sorpcja wody w glebie.

Ps. Pod orzechami mam bardzo ładne funkie co roku, liści
  • Odpowiedz