Wpis z mikrobloga

  • 10
Mam przy wejściu do klatki taki samozamykacz, który owszem sam zamyka drzwi, ale robi to niestety z solidnym #!$%@?ęciem słyszalnym w każdym pokoju każdego z mieszkań. Poleć ktoś taki, który by robił to z gracją, rigczem i cichym domykiem niczym szuflady z Ikei (te droższe). Najlepij taki, żeby można było zastąpić ten, bez konieczności rzeźby w drzwiach.

#budownictwo #remont #drzwi #majsterkowanie
pogop - Mam przy wejściu do klatki taki samozamykacz, który owszem sam zamyka drzwi, ...

źródło: comment_neJfFY44H2GdSBJfMTsOghNYYBHUhEs7.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@pogop: podejdź tam z wkrętakiem, zdejmij przednią pokrywę (zsuń w bok albo podważ krawędź), pod spodem zobaczysz dwa wkręty. Jeden odpowiada za prędkość zamykania, drugi za moment, w którym hamowanie jest odpuszczane, żeby drzwi się domknęły.
  • Odpowiedz
jeszcze tylko instrukcja jak to regulować i pewnie sobie poradzi :) a przynajmniej ja bym chciał taką instrukcję dostać jakbym miał taki problem :)

Edit: już ktoś napisał :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pogop: nie wiem czy kazday tak ma ale raz regulowalem takue ustrojswo i byly tsm dwie sprężyny. Jedna regulowała sile przy otwarciu 100-10%, a druga 10-0. Trzeba było tak zrobić żeby pierwsza dosyć szybko zamykała, a druga delikatnie zatrzaskiwała.
  • Odpowiedz