Wpis z mikrobloga

Niech Y| oznacza liczbę sprzężoną z Y (ta sama część rzeczywista, część zespolona razy -1):

1/Y = (1Y| )/(YY|) = i dalej liczysz wyjdzie ok bo w mianowniku jest liczba rzeczywista
@cycjusz157: Chodzi ci o przejście między dwiema formami liczb urojonych? W tę stronę a + bj -> Ampl * e^ j*Faza się ciężko liczy fazę ze wzoru formalnego bo jest taki #!$%@? wzór z tangensami, a wystarczy sobie liczbę narysować jako punkt na układzie współrzędnych i ciachnąć kreskę od (0,0) do punktu i wtedy faza to ten kąt.
@cycjusz157: Zacznij od Y = 0,1-j0,1, i idź dwiema drogami:

a) najpierw wyznacz liczbę odwrotną do Y w notacji a + bj i potem zapisz ją w postaci amplituda - faza

b) najpierw zamień Y na notację amplituda/faza a następnie wyznacz liczbę odwrotną (podpowiedź - amplituda' = 1/amplituda, faza' = -faza)
@cycjusz157: O, już wiem, jak wyliczysz amplitudę, to napisz sobie układ równań:

a = amplituda* cos(faza)

b = amplituda* sin(faza)

z tego ci wyjdzie sin i cosinus kąta i musisz zgadnąć jaki to kąt to już łatwo.
@PunkT: No oczywiście. Jestem na sieciach teleinformatycznych i ten przedmiot muszę poprawić, bo ni cholerę go nie rozumiałem. Rozumiem, że poziom ogarnięcia u kolegi to przez elektrykę na studiach?