Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś tu jest na tyle "stary" by pamiętać serię kosmiczną M:Tron z lat 90tych. To jedna z moich ulubionych. Postanowiłem sprawdzić co by było gdyby zamiast eksplorowania kosmosu zostali rycerzami? I mieli swój zamek? :D Jak zwykle więcej fotek na blogu - https://bricks.kalais.net/pl/post86 #lego #legokalais #tworczoscwlasna #mojezdjecie #zamki

P.S. Odpalam z tym postem tag #legokalais, więc jak ktoś chce śledzić ( lub zablokować ;) ) moje autorskie konstrukcje z LEGO to zapraszam!
Kalais - Nie wiem czy ktoś tu jest na tyle "stary" by pamiętać serię kosmiczną M:Tron...

źródło: comment_lhtiBBqnQf8bVyQoW5Boz9bHNE2s7MCZ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Kalais: kurcze, też próbuję swoich sił w budowaniu prostych MOCów, ale klocki z dzieciństwa pochodzące z rozbitych w mak kilkudziesięciu małych zestawów nie dają odpowiedniej różnorodności elementów do zbudowania czegoś sensownego. Jak sobie z tym radzisz? Masz dziesiątki kilogramów klocków (warte więcej niż przeciętny samochód jeżdżący po polskich drogach) tak jak się widzi na reddicie, czy budujesz na komputerze, a potem zamawiasz nowe/używane w dobrym stanie klocki z bricklinka?
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: Ah, nie przesadzajmy z tą moją ilością ;) Ja rozbieram to co zbuduję po jakimś czasie i buduję znowu z tych samych klocków nowe rzeczy.

Generalnie najpierw kupowałem zestawy, żeby zrobić bazę klocków. W ogóle nie patrzyłem na sam zestaw, a tylko na klocki, które zawierał. Parę mieszanek z Allegro (ale to było przed inwazją podróbek, teraz bym nie ryzykował), a tak to Bricklink. Moim zdaniem kluczem jest posiadanie dużej
  • Odpowiedz
@Kalais Będę musiał kiedyś zajrzeć do Ciebie na Bricklinka. Zakładam, że sprzedajesz klocki w dobrej jakości? Ostatnio się trochę naciąłem i trafiłem na pożółkłe białe klocki w zamówieniu i kilka podróbek :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalais: @Matt_888
To koledzy od razu pytanie bo mówicie o bricklinku a korzystałem tylko z brickowl - polecacie bricklink bardziej? Dodam że chodzi o dokupienie brakujących klocków z zestawów z lat 90.
  • Odpowiedz
@Kalais Będę musiał skorzystać, bo pewnie będę miał trochę rzeczy do uzupełnienia i dobrze by było z pewnego źródła kupić i się nie przejmować, że coś przyjdzie pożółkłe. Miałem pewny sklep na Bricklinku znaleziony, ale się zamknął i teraz muszę znaleźć nowy z szerokim asortymentem :D
  • Odpowiedz
@Kalais Właśnie przebijam granicę 10 000 klocków, daleko mi co prawda do wielu AFOLi, ale i tak można już chyba oficjalnie powiedzieć, że przepadałem w szale LEGO :D Masz konto na Rebrickable?
  • Odpowiedz
@dr-proktor: Zdecydowanie bricklink. Jest bardziej popularny. Brickowl to taki mniejszy bricklink. Zasadniczo to większa część sprzedawców na brickowl to sprzedawcy z bricklinka. A na BLu są właściwie wszyscy z brickowl + jest masa sklepów, które są tylko na BL. Ale stare, nie produkowane od lat, części - ich stan to loteria. Na szczęście dobrzy sprzedawcy na bricklinku często opisują dokładnie stan jakiś rzadszych i drogich elementów.
@Matt_888: Zapraszam :) 10k
  • Odpowiedz
@dr-proktor: @Kalais: stary Blacktron to było coś - cała figurka czarna, szkło czarne, do tego robisz podmiankę główki na Spyrius Droid (dla lepszego efektu można obrócić) i masz największego badassa w historii LEGO. Jak się nimi bawiłem to Blacktron zawsze robił za coś pomiędzy Borg a Necronami.
  • Odpowiedz
@Kalais Póki co klocki są na półkach w pobudowanych zestawach, ale zbieram się powoli żeby to wszystko rozłożyć, posortować i spróbować swoich sił w MOCach :D Za łebka to budowałem tylko MOCe mimo, że miałem koło 1 500 klocków, a teraz mi się wydaje, że przy 10 000 nie mam za bardzo z czego budować :D No ale to wynika z tego, że teraz siedzę w społeczności LEGO i widzę co ludzie
  • Odpowiedz