Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie nie dawno powrót do mincrapa i pogrywam sobie w hardcora (większy fan z kopania,eksplorowanie itd. kiedy musisz mocno się pilnować)

Mam pytana dotyczące osadników?
Czy oni się z czasem respawnują czy wioska zostaje bezludna ?

Bo jakiś czas temu cześć osadników znikła a na domiar złego spowodowałem najazd który skończył się zabiciem reszty (liczyłem że obronię ale przy 3 fali uciekłem ledwo żywy)

Minęło trochę czasu i myślę czy ich nie skołować ale jak to zrobić?

Metoda na z wagonikami? (tyle że do innej wioski mam z 700 kratek i też tam wielu ich nie było)

Czy lepiej próbować szukać po nocy zombi osadników. Wsadzić ich w jakieś klatki , dać mikstury słabości+złote jabłko?
Z tego co wyczytałem to z zombi robi się zwykły osadnik a żeby miał odpowiednie umiejętności wystarczy postawić obok blok roboczy ich specjalizacji? https://i.imgur.com/cmXw3Lv.png

+Czy jak znowu dostanę efekt złego omenu to gdzieś koło mojego domu nie pojawi się najazd? (bo te freajery z patrolów strasznie mnie irytują jak krążą blisko mojego domu)

ps. Okolice chaty jeszcze są nieskończone chociaż chyba jest progres w budowaniu bo zawsze robiłem chatę jak najbardziej schowaną i miałem gdzieś wygląd xD

#minecraft
cielak44 - Zrobiłem sobie nie dawno powrót do mincrapa i pogrywam sobie w hardcora (w...

źródło: comment_xN0379EsWbvYOELy7e7tABICJVDjq3fx.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@cielak44 jeżeli nie chcesz efektu złego omenu to wypij mleko bo to działa na zasadzie mikstury, a mleko usuwa działania wszystkich mikstur
  • Odpowiedz
@cielak44: wystarczy ci dwóch osadników, rzucasz im chleb podnogi zeby podniosły i wtedy mają chcice na rozmnażanie. Profesje same nabywają jeśli w okolicy jest jakiś blok pracy (piece, stoły itp.)
  • Odpowiedz