Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu smartbanda. Wstępnie zastanawiałem się nad Fitbit Charge 3. Mam pytanie, jak u was z dokładnością zliczania kroków? Na forum Fitbita naczytałem się dużo negatywnych opinii na temat błędnego ich naliczania. Ludzie piszą, że np. podczas jazdy samochodem potrafi im nabić nawet kilka tysięcy kroków. Czy ktoś z posiadaczy może potwierdzić bądź zaprzeczyć?

Ewentualnie może poleci ktoś inną opaskę. Aktywność to głównie siłownia, do tego jakiś rower, koszykówka. Zależy mi przede wszystkim na dobrym liczeniu kroków, monitorowaniu tętna i snu. Dodatkowo w Fibit podoba mi się, jak to wszystko jest opakowane w ich apkę.

@Kasahara wydaję mi się, że ty chyba masz Charge 3.

#smartband #smartwatch #fitbit #mikrokoksy
  • 9
@milten66: Nie ma nic precyzyjniejszego niż Fitbit i to jest wręcz przerażające. To jak dokładnie wykrywa sen i jego fazy, puls.

Ostatnio mnie rozwaliło że ten tryb SmartTrack potrafi sam wykryć że jadę na rowerze i zlicza to w takiej kategorii dokładnie :O A w życiu tego nie ustawiałem! Wręcz dawniej myślałem o tym żeby może jakoś to spiąć ze Sports Tracker żeby samo się dodawało a więdzę że nie musi
@milten66: mam mi banda 3, nigdy nie mialem problemu z krokami w samochodzie, a jezdze dosyc duzo.

Na pewno zaden band nie policzy Ci dokladnej ilosci krokow, ale przyblizona wartosc juz tak.
@psposki
@pjoooter
@mapache: Czy przypadkiem miband nie mierzy tętna w jakimś rzadkim interwale? Zależy mi, żeby odbywało się to jak najczęściej.

@Kasahara: Jasne, że ten błąd pomiaru będzie występował. Pytanie czy przy 10k kroków to będzie 500 kroków więcej czy 3k. Jak to wygląda u ciebie? Zauważyłeś jakieś spore błędy?