Wpis z mikrobloga

@Grudo: Rowery znikają po kilku minutach od zostawienia. Wejdź na watchdoga, zobacz historie z ostatniej godziny czy trzech. To zobaczysz gdzie były rowery.

https://mevowatchdog.pl/stacje?c=&h=3 ( jasnoniebieskie brak rowerów w danym czasie )

Nawet przy pełnej flocie nie spodziewaj się relokacji w dzień - jej nie będzie. I też będą występować skupiska stacji bez rowerów w godzinach południowych.

Ostatnie 50 oddanych rowerów i czas w minutach jaki stały na stacji przed wypożyczeniem:
L.....m - @Grudo: Rowery znikają po kilku minutach od zostawienia. Wejdź na watchdoga...

źródło: comment_sLXX6IPDaWJwSorDCM7KkL39poIWCJO8.jpg

Pobierz
@Line-Storm: Nie spodziewam się i nigdy nie spodziewałem. Nie mam też na uwadze szkalowania tego systemu, wręcz przeciwnie bardzo bym chciał, żeby rozwinął się znacznie lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że poza kilkoma lokalizacjami ten system przez brak pewności czy uda się znaleźć jakiś rower nie spełnia swojego zadania. Południe dla mevo praktycznie nie istnieje więc ludzie i tak jadą samochodami.
Natomiast tak mocno oblegana stacja przy OBC świadczy o
@Grudo: Zobacz przejazdy do OBC ( https://gdziejestmevo.pl/live ) większość wzdłuż SKM/Lini tramwajowej, drugi najpopularniejszy kierunek z przymorza i żabianki.

To nie jest uzupełnienie SKM/Tramwajów a alternatywa.

Znajomy też z pod manhatannu jeździ na Mevo.
7 - 15 robi i prawie zawsze ma rower dostępny.
Wcześniej auto przy brzydkiej pogodzie ( ale 6:45 miejsca darmowe się mu kończą ) albo tramwaj.

Zresztą rotacja jakaś tam jest. 110 rowerów od rana na stacji,
@Grudo: Jeszcze nie działają do tego rezerwacje. Jaki jest sens drałować po jeden niepewny rowerek do oddalonej o kilkanaście minut stacji jeśli ktoś może ci go sprzątnąć sprzed nosa. Nie tak to miało wyglądać.
@Line-Storm: Fajna ta mapka, nie znałem jej prędzej

Czyli nadal mówimy tu o linii Grunwaldzkiej, gdzie można liczyć na komunikację miejską a południe (gdzie mieszka już pewnie prawie połowa mieszkańców miasta) zamiast świetnej alternatywy (bo rowerem szybciej niż zbiorkomem) muszą korkować miasto autami.

Z resztą to jak szybko te rowery znikają świadczy o tym jak bardzo ich brakuje (większość kropek na mapce wyżej to 1 rower na stacji przez ostatnie 3h)
@Line-Storm powiedz mi nie myślałes napisać wiadomość do tych z mevo z tymi rysunkami, wykresami, mapami i przemyśleniami oraz wnioskami żeby się ogarnęli i coś zrobili z tym że praktycznie nie ma nigdy dostępnych rowerów tak na spontanie tylko trzeba czaić się i doktoryzować w jakich godzinach co i jak ? Czy boisz się do nich napisać ?
@Terki: Ale co mają zrobić? 50% rowerów praktycznie jest cały czas w ruchu. Bez większej ilości rowerów nic nie zrobią.

Zgłosiłem błąd w API. Odpisał manager komunikacji poprosił o więcej szczegółów.
Rozpisałem im błędy w API z przykładami i jak znaleźć do debugowania wyniki. Podziękował, przekazał do IT.

Dwa miesiące miną zaraz i cisza.