Wpis z mikrobloga

Część Mirko, która frezarkę krawędziową brać?
Majsterkowanie, drobne prace meblarskie w piwnicy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Makita zielona 3709 za 280 PLN
Makita czerwona 3700 za 230 PLN
Bosch GKF 550 pro za 280 PLN
CMT 10 za 330 PLN

#drewno #majsterkowanie #stolarstwo
  • 20
Makita zielona 3709 za 280 PLN

Makita czerwona 3700 za 230 PLN


@Sibikk: to wszystko jedenpies, ta czerwona to "maktek"... Róznice między modelami są w osprzęcie (rączka-prowadnica do krawędzi, czy jej brak, prowadnica boczna, możliwość ustawiania pod kątem do materiału lub tylko prostopadle itd).
Między "oryginalną" zieloną makitą a klonami jest jeszcze taki myk, że europejska oryginalna ma tulejkę na 6mm frezy. A kloniszcza bywają na 6mm i na 1/4" =
via Android
  • 0
@hrumque
Dobrze że piszesz bo nie zwrócił bym uwagi, kurde ten chińczyk nawet dobre opinie ma, ino cza czekać () bo bg ostatnio ma problemy z przemyte bez VAT.
z kolei ten cmt ma w zestawie tulejkę na 8 mm więc frezy z dużej mi podejdą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Sibikk: na aliexpressie tego też znajdziesz na pęczki. Zasadniczo - ja bardzo sobie cenię tego małego wyjca do prac drobnych (zwłaszcza że można nim jedną ręką operować), ale mocy to nie ma zbyt wielkiej - tak frez do 10mm maks, i jak bierze po parę milimetrów materiału to wszystko, by nie zdychał i nie palił/szarpał. Za to frezami kształtowymi z łożyskiem prowadzącym albo jakimś 2-3mm zrobić rowek albo ściąć krawędź (do
Do tej chwili nie wiedziałem, że tego potrzebuję()


@pan_fenestron: bo to jest teoretycznie bardzo specjalistyczne narzędzie, dedykowane do ręcznego ścinania krawędzi okleiny na płytach meblowych - okleina jest szersza niż płyta, a tym ustrojstwem można ładnie ją ściąć idealnie do krawędzi (dzięki temu że jedzie po powierzchni i ma precyzyjnie frez ustawiony). Efekt Pic-rel (akurat zdjęcie z festoola ale wiadomo o co chodzi - tą pionową taśmę
hrumque - > Do tej chwili nie wiedziałem, że tego potrzebuję(╥﹏╥)

@pan_fenestron: ...

źródło: comment_YNNfHIwW4Mj6MJV2l7jWOKQi4aVdVpjF.jpg

Pobierz
Jak cebulamocno to kopie tego ustrojstwa (wcale nie złe) latają u chińczyka na poziomie ~25$ (z plastikowym korpusem) - 40$ (z metalowym) : https://www.banggood.com/Raitool-800W-30000RMP-Electric-Hand-Trimmer-14-Inch-Corded-Wood-Laminate-Palm-Router-p-1207787.html


@hrumque: Lubię Cię, bo zawsze masz coś mądrego do przekazania!

EDIT: A widziałeś tą wersję?

https://www.banggood.com/220V-420W-30000RPM-Trim-Router-Woodworking-Tool-Wood-Clean-Cuts-Slotting-Engrving-Machine-p-1197365.html?rmmds=detail-bottom-alsobought__1&cur_warehouse=CN
@Sandman: @hrumque: Wziąłem CMT z racji 8mm wrzeciona i dodatkowo wziąłem ukośnicę EVOLUTION R210 SMS 210mm (ʘʘ) Pomysłów głowie mnóstwo, gorzej z czasem na realizację ale co tam :D
@Sibikk: Co do frezarki, to ja zamówię którąś z chińśkich kopii któe polecał @hrumque: bo o ile mam dużą górnowrzecionówkę, to bardzo brakuje mi krawędzióweczki do drobnych prac.
Najpierw tylko muszę wybrać któyś z modeli, bo jest ich sporo - ale cenowo bardzo kuszą :)
tarcze mają super


@hrumque: Długo taka tarcza "pożyje" przy stali (główne zamknięte profile kwadratowe, kątowniki, wszystko w cywilnych grubościach) oraz alu (profile vslot)?
Zamierzam kupić uniwersalną tarczę tego typu, do ukośnicy którą posiadam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sandman: nie mam pojęcia. Ja tnę alu (20x20 i 40x40 jak vslot systemowe) specjalną tarczą do alu (inny kąt zęba) i idzie miodzio od roku i sladu tepienia nie ma. Tych ich tarcz multimaterial to widzialem tylko troche w prezentacjach - brało stal dobrze, ale nie wiem jak dlugo ;) a ze prezentacje i sprzedaż była tylko w komplecie z ukosnicą - to podziękowałem
@hrumque: Właśnie oglądam filmy i robi świetne wrażenie w stali, ale nieco obawiam się o żywotność. Cięcie stali w domowych warunkach jest jednak nieco utrudnione (pot, dym i ogień) a taka tarcza nieco by ten proces ucywilizowała.
Edit: Na allegro chodzą w pojedynkę, więc jest szansa sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edit: Na allegro chodzą w pojedynkę, więc jest szansa sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sandman: Kiedyś widziałem, ale niestety nie w rozmiarze pasującym do mojej ukośnicy zabawkowej (mam boscha na tarcze 216mm, teoretycznie 210mm jest dostępne, ale ja mam na otwór 30mm, a wszystko jest albo na 24mm albo 25.4mm, więc dałem sobie spokój. Teraz widzę ceny znormalniały <200 (jeden mądry tylko wystawia tarczę >500pln) i w
@hrumque: Może się dorobię tej tarczy to opiszę wrażenia.
Wracając do krawędziówki... Ty masz tą z linka który podałeś czy coś podobnego? Widzę tam bardzo dużo modeli (na BG) co wprowadza mnie w niezdecydowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sandman: mam "jakies takie" pomaranczowo-metalowe od chinczyka, za okolo28$ w promo z bg brałem, i mam makite 3710 (to to samo co 3709 ale z plastik-uchwytem do krawędzi)