Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz #wlosy

Co zrobić żeby mieć proste włosy? Mam je "w miarę" proste, problemem jest wiązanie. Zazwyczaj nosiłam warkocz, ale mam dość falowanych. Koczek ślimaczek wygina mi dziko włosy, kitka wkurza, bo włosy się majtają wszędzie (mam je za piersi). Rozpuszczone noszę na codzien, ale po domu lubię je mieć związane. Rozważam prostownicę, ale chce to jak najbardziej odłożyć, bo szkoda mi włosów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
@biauywilg: kurde ale się nie śmiej, ja mam taką jedwabną apaszkę i ją wiążę na głowie i zawijam wokół kitka. Mam wtedy takiego cosia, ale włosy się nie majtają i nie niszczą. Zwijałam też na tę apaszkę koczka ślimaka i są mniej pokręcone wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biauywilg o czekaj, mam
http://www.schwarzkopf.international/content/dam/schwarzkopf/international/en/articleimages/content/2018/kw24-27/600x850_ponytail-with-scarf-bound.jpg

Tylko chodzi o to, żeby cały kucyk w tym był, taki kikut się robi. Ja jakoś wykombinowałam, że zakładam szal/apaszkę na głowę, wiążę gumką z włosami i obkręcam kucyka tym szalem i związuje na końcach. Ale trzeba pokombinować. No i polecam poszukać jedwabiu, nawet cieniutkiego, od biedy poliester się nada, ale chyba włosy elektryzuje