Wpis z mikrobloga

@fotografiola: Z wartych uwagi szkieł koło 50mm pod Nikona jest też Tamron 45mm 1.8. Co prawda 2/3 działki ciemniejszy, ale też bardzo dobry optycznie(co prawda minimalnie gorszy od Sigmy) oraz ze stabilizacją.
@fotografiola: nikkora tego możesz kupić i za 800 zł, więc warto go mieć, bo sigma cholernie ciężka, ale zdecydowanie jeśli chodzi o 50mm to sigma, ale musisz sobie zdawać, że być może będziesz potrzebować kalibracji, ponoć na gwarancji to robią serwisy. Na D5600 nie było u mnie problemu z nią, za to na D750 moja sigma ma tragiczny backfocus czy front, już nie pamiętam, z kolei kupiłem już skalibrowaną pod d750
@Forrest_Gump: Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :) Potrzebuję jej przede wszystkim do ślubów, porterów, 18- stek. Do tej pory działałam na Yongnuo 1.8. Wiadomo- nie jest to cudo, ale wybronił mnie w wielu sytuacjach. Ze względu na to, że teraz działam na d750, to przydałby się dobry obiektyw, żeby zdjęcia były naprawdę dobrej jakości i były dobrze wyostrzone :)
@fotografiola: Ja bym w takim razie kupował 50mm nikona i zaraz potem 85mm sigmy, tylko one są już droższe (jak wszystkie 85 w porównaniu do 50). Kupiłbym tą lepszą 85mm i gorszą 50mm nikona, szukając używanej nikkora między 800-900 zł, bo za tyle się je spokojnie znajdzie. To wszystko z nastawieniem, by jak najczęściej robić zdjęcia z 85mm, a jeśli będziesz miała zbyt mało miejsca od osób fotografowanych (np zwłaszcza na