Wpis z mikrobloga

od bliżej nieokreślonego czasu borykam się z pewnym "patternem". Dla lepszego zobrazowania przytoczę przykład jak to wygląda pingując przez cmd jakieś o2.pl czy inne wp:

ping 10
ping 10
ping 11
ping 10
timeout
timeout(x5)
ping 120
timeout
ping 120
timeout
...
ping 10...

Co do częstotliwości tego zjawiska - nieregularne, aczkolwiek w ubiegłym tygodniu było kilka dni, w których zdarzyło się to więcej niż jeden raz. Zwykle trwa to może 1-3 min i wraca do normy.
Problem jest na pewno nie dalej niż w routerze, bo wifi nie działa w takich momentach. ISP ostatnio naprawił u siebie jakieś problemy, ale ja dalej mam to samo. Po ostatnim kontakcie wykazał mi, że od prawie miesiąca monitorują połączenie między nimi a mną i żadnych anomalii nie zauważyli - z kilkuset tysięcy pakietów zgubiło się 380 (czy przy uśrednionej częstotliwości powiedzmy 1.5x na dobę i czasie trwania takiej przerwy 2 min nie zgadzałoby się to?).

ISP podsunął mi pomysł, że może to być fizyczna wada kabla. W kilku miejscach zauważyłem, że kabel jest przebity w kilku miejscach "zszywkami" takimi co się go przypina do ściany - ale takie objawy chyba nie pasują do tego typu uszkodzenia? Tym bardziej, że jest tak od wielu lat a problemy nie były zawsze.

Macie jakieś inne pomysły?
#sieci #komputery #siecikomputerowe #informatyka
  • 2