Wpis z mikrobloga

#zalesie #pracbaza #januszex

Chce rzucić pracę u Janusza ale mam jeszcze z 2 tyg urlopu do wykorzystania. Czy mogę wypisać urlop, szef podbije i jak podbije to dam mu umowę wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia wynosic u mnie będzie 1 miesiąc. Czy w okresie wypowiedzenia mogę iść na urlop?
  • 21
  • Odpowiedz
@pawulon_4w2: możesz iść na urlop ale po co? Idź do lekarza weź L4 a za dni urlopowe dostaniesz hajs do ręki przy ostatniej wypłacie. Jeśli np dziś złożysz wypowiedzenie to będziesz musiał pracować do końca sierpnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 164
@Luk1N: a nie? Od tego właśnie jest zwolnienie lekarskie, a nie od tego by sobie zrobić urlop... @zjembigos: kolejny... I jak ma być dobrze w kraju jak tylko januszowanie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 163
@zjembigos: narzekacie na Januszy biznesu a sami #!$%@? szajs jak najgorsi Janusze pracownicy

@pawulon_4w2: Wypowiedzenie liczy się od początku kolejnego miesiąca, czyli nieważne w który dzień lipca złożysz liczy się od 1 sierpnia. Pracodawca ma obowiązek wydać Ci urlop w okresie wypowiedzenia. I to niezależnie od tego czy Ty tego chcesz (to jedna z, albo i jedyna sytuacja kiedy pracodawca może "wymusić" urlop na pracowniku). Jeżeli tego nie
  • Odpowiedz
I ma olać 10 dni urlopu, min. 800zł, bo mu Wykopki napiszą, że cebuladeals.
Bierz L4 i tyle, life is brutal. Codziennie jesteś walony na ostro, same podatki, akcyzy, Twojej firmie przychód by podbiło o 300%, a Twoja pensja nadal ta sama. Nam też się należy zrobić kogoś w #!$%@?. Być śnieżnobiałym dla idei to frajerstwo, bo sprawiedliwość jednak nigdy nie nadejdzie. Tak sobie niedawno uświadomiłem.
  • Odpowiedz
@zagu: #!$%@? a nie musi, jak sam napisałeś, może dać ekwiwalent. jeżeli się nie spodziewał wypowiedzenia to zależnie od sezonu jest spora szansa, że nie ma opcji pozbyć się jednej osoby z zespołu, zwłaszcza w MŚP. nie wiem skąd pokutuje to, że "musi". musi to przestrzegać prawa pracy. jedna i druga strona umowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ilmash: No to poczytaj do czego pracodawca jest zobowiązany. Napisałem przecież, że może wypłacić ekwiwalent, ale musi mieć dobre wytłumaczenie przed ewentualną kontrolą. Brak załogi jest takim wytłumaczeniem. OP nie pyta czy dostanie ekwiwalent, tylko czy może wziąć urlop w okresie wypowiedzenia. Odpowiedź brzmi - nie tylko może, ale i powinien, a pracodawca powinien mu urlop w okresie wypowiedzenia "wyzerować". I to wynika właśnie z przepisów o których piszesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zagu: no właśnie przez formę tych przepisów jest to zbędne marnotrawstwo papieru bo ciężko jest nie znaleźć powodu dla zatrzymania pracownika. poza tym prawo jest jakie jest a nie raz pracownikowi jest też na rękę bardziej pracować do końca wypowiedzenia ze względu na benefity płynące ze stanowiska, jak laptop czy samochód. Generalnie ten temat jak zwykle rozkwitł głupotą wykopków, którzy normalnie dają się #!$%@?ć wbrew przepisom do limitu wytrzymałości a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ilmash: No to postaw się na chwilę z drugiej strony barykady. Masz małą firmę, zatrudniasz zaledwie kilka osób. Dwóch pracowników nie wybiera sobie urlopu, bo nie. Tych samych dwóch pracowników składa wypowiedzenie i idzie na zwolnienie lekarskie. Ty musisz zatrudnić nowych dwóch pracowników, a przez cwaniactwo "starych" pracowników jesteś w plecy jedną albo dwie pensje w jednym miesiącu, co dla małych firm (i nie tylko) bywa bardzo dużym obciążeniem. Przepisy
  • Odpowiedz